Alanya'da Villa Kiralayarak Yaşayacağınız 10 Muhteşem Deneyim
Alanya'da Villa Kiralayarak Yaşayacağınız 10 Muhteşem Deneyim

Alanya, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti, sahip olduğu tarihi, doğası, dünyaca ünlü plajları ve eğlence hayatıyla kendine çeken Türkiye’nin ünlü tatil beldelerinden biridir. Alanya kiralık villa hizmetimizden faydalanarak aileniz veya arkadaşlarınızla benzersiz bir tatil geçirmekle kalmaz, bu ünlü tatil beldesinin size sunacağı ve tatilinizi unutulmaz kılacak birçok aktiviteye de katılabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız, Alanya’da kiralık villa araması yaparak başlayacağınız tatilinizde doyasıya yaşayabileceğiniz 10 muhteşem deneyime bir göz atın.

Alanya Sahillerinde Yamaç Paraşütü Deneyimi

Türkiye’nin dağlık arazisinin üstünden yamaç paraşütünüzle havaya atlayın ve muhteşem bir sahil beldesi olan Alanya’nın üzerinde keyifle süzülün. Bu rehberli yamaç paraşütü macerası, Toros Dağları’ndan başlayıp Kleopatra Plajı’nda sona erer ve yolculuğunuz boyunca hayranlık uyandıran benzersiz manzaraları size sunar.

Unutamayacağınız bu maceraya villanızdan rahatça alınarak başlarsınız ve Toros Dağları’nın engebeli yamaçlarında, denize açılma noktasına doğru ilerlersiniz. Kalkıştan önce, profesyonel rehberiniz size temel güvenlik bilgilerini verecek ve gökyüzüne güvenle bakmanızı sağlayacaktır.

Alanya Sahillerinde Yamaç Paraşütü Deneyimi
Alanya Sahillerinde Yamaç Paraşütü Deneyimi

Güvenlik koşumunuza rahat bir şekilde bağlandıktan sonra, siz ve rehberiniz dağın kenarına çıkıp gökyüzüne doğru uçarsınız. Toros Dağları’nın gri zirvelerinin panoramik manzarası ayaklarınızın altında kalır. Havadan Alanya şehrini görebilir ve Akdeniz’in ışıltılı turkuaz sularını hayranlıkla izleyebilirsiniz.

Şehrin mimarisi ve gözünüzün önünde tek tek ortaya çıkacak olan bölgenin doğal harikaları size bu maceranızda rehberlik edecek. Kleopatra Plajı’nın altın kumları üzerinde dalgalarla yıkanmış kıyıya yumuşak bir iniş yapmadan önce çevredeki bu manzara hafızanızda sonsuza kadar kalacak ve yere unutulmaz anılarla ineceksiniz.

Köprülü Kanyon’da Adrenalin Dolu Bir Rafting Turu

Köprülü Kanyon’daki bu rafting maceranızda bir Antik Roma köprüsü ve uçsuz bucaksız orman uçurumları sizi bekliyor. Bir uzman rehber ile çevrenizdeki inanılmaz ortamı deneyimleyebilir ve rehberinizden merakınızı uyandıran bilgiler edinebilirsiniz.

Villanızdan alındıktan sonra kısa bir otobüs yolculuğuyla rafting alanına getirilirsiniz. Can yeleklerini giyin ve rehberinizden nehrin hırçın sularında rafting yapmaya başlamadan önce hızlı bir şekilde talimatları alın.

Köprülü Kanyon’da Adrenalin Dolu Bir Rafting Turu
Köprülü Kanyon’da Adrenalin Dolu Bir Rafting Turu

Antik Roma köprüsünün altından geçen bir yolculuğa çıkıyorsunuz ve muhteşem dağ manzaralarının arasında öğle yemeği için duracağınız şelalede, yemeğiniz için manzara oluşturacak.

Kanyonun dar akıntıları boyunca uzanan yeşillikleri ve çevredeki vahşi hayatı keşfetmek için bolca zamanınız olacak. Villanıza dönmeden önce rafting videolarınızı bir kez daha izleyin.

Bu unutamayacağınız adrenalin dolu günün ardından dinlenmeniz için villanıza bırakılacaksınız.

Sapadere Kanyon’da Bir Jeep Macerası

Toros Dağları’nın vahşi doğasını yaşamak için Sapadere Kanyonu’na jeeplerle yapılan bu macera dolu geziye katılabilirsiniz.

Bu gözlerden uzak cennet manzaraya yakından bakmak için göz alıcı bir ahşap yoldan yürüyeceksiniz ve bu yürüyüşünüzde bir dizi doğal güzellik ve büyüleyici şelaleler çevrenizi saracak.

Toros Dağları’na gitmek için 4×4 bir jeeple sabah villanızdan yola çıkarsınız. Yol boyunca, muhteşem dağ atmosferi ve sahilden uzakta bambaşka bir dünya gibi görünen olağanüstü manzaralar sizi sarar.

Yaklaşık 2,500 metre uzunluğundaki ahşap yol boyunca yürüyüş yapmak için serbest zaman bulabileceğiniz kanyona girmeden önce yakında bulunan Sapadere köyünde öğle yemeğiniz sizi bekliyor.

Doğanın içinde tazelenirken bir yandan da Alanya’daki villanıza dönüşünüzden önce muhteşem fotoğraflar çekebilir, doğal havuzlarda yüzebilir ve Sapadere’nin en güzel şelalesini yakından görebilirsiniz.

Alanya Ormanlarında Bir ATV Macerası

Toros Dağlarının hemen kenarında yer alan ormanın içinden geçen yol, zor yol koşullarıyla macera seven turistleri kendine çeker.

Alanya ormanlarını keşfederken çamurlu su birikintilerinin içinden geçeceksiniz. Bu yolculuk yaklaşık 4 saat sürüyor, herkesin katılabileceği bu tur, size daha önce hiç yaşamadığınız bir adrenalin vaat ediyor.

Güne doyurucu bir kahvaltıyla başlayın ve rehberinizle buluşun. Maceranız başlamak üzere…

ATV’lerin yanına ulaştığınızda, eğitmeniniz size bu güçlü makineleri kullanmanın temellerini öğretecek ve bu güvenle yola çıkmaya hazır hale geleceksiniz. ATV’leri kullanmak sandığınızdan daha kolay, gaz pedalına basmak ve durmak istediğinizde el frenini kullanmak bu yolculukta size yeterli olacaktır.

ATV’nize atlayın, kaskınızı takın ve çam ormanına doğru yola çıkın. Bu canlandırıcı deneyim, çamurlu su birikintileriyle çevrili 25 kilometrelik bir araziyi kapsar. ATV’nizin üstünde gezerken anı yakalayın ve mola verdiğiniz zamanlarda fotoğraf çekerek Toros Dağları’nın manzarasının tadını çıkarın.

Aspendos, Manavgat Şelalesi ve Side’ye Günlük Bir Gezi

Size Alanya ve çevresini tanıtan günlük tur, Manavgat Şelalesinin doğal güzelliklerini yaşayacağınız, Aspendos Tiyatrosunun tarihi odalarına gireceğiniz, Side şehrinin antik kalıntıları arasında gezeceğiniz ve Alanya sahillerini bir kez daha keşfedebileceğiniz bir fırsat sunar.

Rahat bir yolculukla Antalya’da bulunan Aspendos Roma Tiyatrosu’na ulaşırsınız. Bu tarihi açık hava tiyatrosunun içinde gezebilir ve 20.000 kişilik bu tiyatronun ihtişamının fotoğraflarını çekebilirsiniz. Bu yarım daire şeklindeki yapının tepesinde duruyor ve sahneye bakıyorsanız, tiyatronun akustiğinin neden bu kadar mükemmel olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Aspendos, Manavgat Şelalesi ve Side'ye Günlük Bir Gezi
Aspendos, Manavgat Şelalesi ve Side’ye Günlük Bir Gezi

Tiyatro gezinizden sonra, el yapımı güzel parçalar sunan yerel bir kuyumcuda mola vererek tatil alışverişinizi yapabilir ve ardından Manavgat Şelalesi Tabiat Parkı’na gitmeden önce Türk mutfağının çeşitli örneklerinden oluşan serinletici bir öğle yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Manavgat Şelalesi Tabiat Parkı’nda beyaz suların ağaç kaplı kayalıkların arasından akıp gittiği büyüleyici bir güzellik içinde, çeşitli balıkların ve kaplumbağaların yüzdüğü bir alana ulaşırsınız.

Parktan çıktıktan sonra son durağınıza, klasik Side şehrine doğru yolu koyulacaksınız. Apollon Tapınağı’nın kalıntılarını ziyaret edin, kemerli Vespasian Kapısı’nın altından yürüyün ve Side Antik Tiyatrosu’nun muhteşem duvarlarını seyredin. Şehrin tüm tarihini yaşadıktan sonra, Alanya’nın altın kumlu plajlardan birine gidebilir ve villanıza geri dönmeden önce yüzerek biraz rahatlayabilirsiniz.

Alanya’da Tekne Turu ve Tüplü Dalış Deneyimi

Alanya Körfezinin deniz yaşamını heyecan verici bir yolculukla keşfedin. Dalış yaparak, yüzerek ve sahilde dinlenerek geçireceğiniz bir günün sonunda, Akdeniz’in ne kadar güzel bir yer olduğunu bir kez daha anlayacaksınız.

Gün, villanızdan alınmanızla başlıyor ve yolculuğunuz için bineceğiniz tekneye çıkacağınız iskeleye doğru ilerliyor. Denize açıldığınızda, dalış alanına ulaşana kadar kendinizi güneşin kollarına bırakın ve keyifle güneşlenin.

Alanya'da Tekne Turu ve Tüplü Dalış Deneyimi
Alanya’da Tekne Turu ve Tüplü Dalış Deneyimi

İlk dalışı gerçekleştirip Alanya’nın güzelliklerini yakından gördükten sonra gemide servis edilen lezzetli öğle yemeğinden önce yüzmek için zaman ayırabilirsiniz.

Ardından, ikinci dalış zamanı ve denizde bir başka keşif turu sizi bekliyor. Dalış alanlarının çoğu, dik yamaçların deniz seviyesinin altında dramatik manzaralar oluşturduğu ve hem su üstünde hem de suyun altında size muhteşem bir görüntü veren tarihi Alanya Kalesi’nin sahil şeridinin etrafında yer almaktadır.

Denizdeki keşif gününüz sona erdiğinde villanıza geri dönmek için tekrar kıyıya bırakılacaksınız.

Harika bir Öğle Yemeği Eşliğinde Şehir Turu

Alanya villa tatilinizde çift katlı bir gezi otobüsü, bu doğal tatil beldesini ve Alanya kırsalındaki tarihi yerleri keşfetmeniz için tam gün boyunca size Alanya’yı gezdirir. Kleopatra Plajı’nın kumlarından, Alanya Kalesi’nin antik kalıntılarına ve Dim Nehri üzerindeki otantik köylere kadar tarihi yerleri ve yerel şehir hayatını görebilirsiniz.

Şoförünüz sizi otobüse bineceğiniz ve turunuzun başlayacağı Konaklı’ya götürmek üzere alır. Toros Dağları’na doğru keskin bir bakış atın ve Alanya’nın büyüleyici manzarasını hayranlıkla seyredin. Adını ünlü Mısır kraliçesinden alan Kleopatra Plajı’nı ziyaret edin ve plajın yakınında bulunan Damlataş Mağarası’na bir göz atın.

Harika bir Öğle Yemeği Eşliğinde Şehir Turu
Harika bir Öğle Yemeği Eşliğinde Şehir Turu

Serbest zamanınızda denizde yüzmek ve güzel kumsalda dinlenmek için yeterince vaktiniz olacak. Sonra ise Alanya limanını ve 13. yüzyıldan kalma ikonik bir eser olan Kızıl Kule’yi gezmek için kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Geziniz devam ederken yolunuz tarihi bir Selçuklu kalesi olan Alanya Kalesi’ne düşecek. Kaleyi gezerken ve tatil albümünüz için harika panoramik fotoğraflar çekerken rehberiniz size burası hakkında tarihi bilgiler anlatarak merakınızı giderecektir.

Kale gezisinin ardından, çevredeki köyleri görmek için şehirden biraz ayrılacaksınız. Tur otobüsünüz, öğle yemeği için Dim Nehri’ne giden yola girdiğinde yol kenarındaki muz, limon ve portakal bahçeleri yolculuğunuza eşlik edecek. Dim Nehri’ni ziyaret edip öğleden sonra villanıza dönmeden önce balık veya tavuk ızgaranızın tadına bakabilir ve su üzerinde kurulmuş yüzen bir masada otururken yemeğinizi keyifle yiyebilirsiniz.

Manavgat Pazar Turu

Manavgat’ın uzun kumlu sahilini, doğal manzaralarını ve canlı pazar yerlerini tam günlük bir turla keşfedebilirsiniz. Muhteşem şelalelere, plajlara ve kalabalık pazarlara sahip olan bu sahil şeridi, bölgenin neden bu kadar çok turist çektiğini bir kez daha anlamanızı sağlayacak.

Manavgat Pazar Turu
Manavgat Pazar Turu

Alanya’daki kiralık villanızdan alındıktan sonra yolculuk boyunca Akdeniz sahilini Side’ye kadar takip edeceksiniz. Önce Manavgat Şelalesi’ni ziyaret edecek sonra da Manavgat’ın çarşında taze meyve ve sebzeler, baharatlar, kuru meyveler, her türlü giysiler ve hediyelik eşyalarla dolu canlı bir çarşıyı keşfe çıkacaksınız.

Çarşı alışverişinizi tamamladıktan sonra tekneye binecek ve Manavgat Nehri boyunca denize doğru ilerlerken balık çiftlikleri arasında yolculuk yapacaksınız. Nehir kenarında yüzebilir, muhteşem manzaranın fotoğraflarını çekebilir ve gezinin dönüm noktası olan bu harika doğa parçasının içinde rahatlayabilirsiniz.

Enfes Türk Yemekleri ile Alanya Korsan Gemisi Turu

Alanya sahillerinde korsan gemisine benzeyen bir katamaran üzerinde, doğal bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Geminiz ışıltılı masmavi suların içinde yumuşak dalgaları keserken Kızıl Kule, Tersane ve Alanya Kalesi manzaraları ile karşılaşacaksınız. Daha sonra efsanevi üç mağaraya yakından bakma fırsatını da bulacaksınız.

Uyanın ve gezintiye çıkmadan önce güzel bir kahvaltı yapın. Limana doğru olan yolculuğunuzda, büyüleyici Alanya’nın güzelliklerini pencerenizden izleyebilirsiniz. Rıhtımda araçtan inin ve maceraya başlamak için yavaşça sallanan korsan gemisine doğru ilerleyin.

Enfes Türk Yemekleri ile Alanya Korsan Gemisi Turu
Enfes Türk Yemekleri ile Alanya Korsan Gemisi Turu

Uzman kaptan ve mürettebat geminizin kıyıdan güvenle uzaklaşmasını sağlarken siz de kalabalık limanı seyredebilirsiniz. Gemi sizi denizin açıklarına götürdükçe manzaranız daha da güzelleşmeye başlayacak. Bayrağından tanıyabileceğiniz Kızıl Kule, gözlerinizin ödüllendirildiği ilk yerdir. Kızıl Kulenin ardından, gemilerin girebileceği taş bir köprünün altında, kemerli giriş yollarıyla Tersaneyi göreceksiniz.

Aşıklar, Korsanlar ve Fosforlu isimli üç deniz mağarasına girmeden önce surlarıyla ünlü muazzam Alanya Kalesi’ni kolayca seçebilirsiniz. Burada, kristal berraklığındaki sulara atlayabilir ve yüzerek ferahlayabilirsiniz.

Gemiye geri döndüğünüzde iştahınızın oldukça açılacağını tatmin ediyoruz. Daha sonra yapacağınız mağara keşifleri ve eğlenceler için enerjinizi geri kazandıracak Türk usulü bir öğle yemeği gemide sizi bekliyor.

Göbek Dansı Gösterisi Eşliğinde Manavgat Tekne Turu

Alanya’nın büyülü havasını, sizi Manavgat’ın şelalelerinin çok ötesine götüren ve şehrin kalbine doğru uzanan heyecan verici bir nehir gezintisinde yaşayabilirsiniz. Geleneksel bir göbek dansı performansına tanıklık ederken gemide öğle yemeğinin tadını çıkarabilir, ardından tarihi camileri gezebilir ve yerel çarşıda alışveriş yapmak için şehir merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Bu büyük ve sakin şelaleye doğru ahşap bir gezi teknesiyle yola çıkacaksınız ve yol boyunca Alanya kırsalının manzaraları size eşlik edecek. Su, çok yüksekten düşmese de, teknenin kenarına çarpan suyun kuvvetinin sizi etkileyeceğinden emin olabilirsiniz.

Şelaleleri yavaş yavaş terk ederken sudaki kaplumbağaları veya göklerdeki pelikanları tespit edip edemeyeceğinize bir bakın. Şehir merkezine gitmeden önce nehrin plajlarından birinde mola vereceksiniz ve bu serinletici sularda doyasıya yüzebilirsiniz.

Göbek Dansı Gösterisi Eşliğinde Manavgat Tekne Turu
Göbek Dansı Gösterisi Eşliğinde Manavgat Tekne Turu

Siz, geleneksel göbek dansı performanslarını izlerken muhteşem bir öğle yemeği hazırlanacak. Otantik Türk Müziği eşliğinde parlak ve renkli kostümlü dansçıların dansları, güvertede yemeğinizi yerken tam karşınızda olacak.

Bütün bunları ve çok daha fazlasını Alanya Kiralık Villa hizmetimizden faydalanarak yaşayabilir, Türkiye’nin doğal güzellikleriyle ünlü Alanya beldesinde unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

Alanya villa kiralama sayfamızdan villanızı seçerek bu benzersiz tatilinizi planlamaya hemen başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen ismini giriniz.