Kargıcak Kiralık Villa Tatilinizde Yapabileceğiniz 9 Eşsiz Aktivite
Kargıcak Kiralık Villa Tatilinizde Yapabileceğiniz 9 Eşsiz Aktivite

Kargıcak, Antalya ve Alanya gibi ülkemizin dünyaca ünlü tatil bölgelerine yakınlığı, geç keşfedildiği için özenle korunmayı başarmış doğası, uzun sahilleri, tertemiz denizi ve muhteşem Akdeniz manzarasıyla villa tatilleri için tercih edilen yerlerin başında yer alıyor. Kargıcak ve çevresinde keşfedecek çok fazla şey var. Antik kentlerle, birbirinden güzel şelalelerle, dünyaca ünlü plajlarla ve koylarla çevrelenmiş olan Kargıcak çevresi, size harika bir tatil sunuyor. Kargıcak kiralık villa sayfamızdan size en uygun villayı seçtikten sonra Akdeniz’in yeni keşfedilmeye başlayan bu cennet köşesinde yapabileceğiniz 9 eşsiz aktivite anlattığımız yazımıza göz atabilirsiniz.

Kargıcak’ı Keşfedin

Alanya Kargıcak beldesi maviyi ve yeşili bir arada barındıran, Akdeniz’in muhteşem manzarasını tatilcilere sunan sevilen bir tatil beldesi. Kargıcak’ın uzun ve altın kumlarla kaplı kumsalları, çevresini saran eşsiz koyları ve temiz denizi ile tatilinizde kuma, denize ve güneşe doyacaksınız.

Alanya bölgesindeki oteller içinde her dönem doluluk oranı en yüksek olan oteller Kargıcak”ta bulunuyor. Alman, Hollandalı ve yerli turistlerin akın ettiği Kargıcak, geç popüler olan bir yer olduğu için doğası bozulmadan korunabilmiş ender tatil beldelerinden birisi. Kıyı boyunca uzanan sahiliyle deniz turizmi, çam ormanlarıyla doğa turizmi ve yayla turizmi konularında geniş bir yelpazeye sahip olan Kargıcak ve çevresinde keşfedebileceğiniz çok fazla şey var.

Kargıcak’ı Keşfedin
Kargıcak’ı Keşfedin

Kargıcak, villalar ve otellerin yanında harika restoranlarıyla da ilgi çeken bir yerdir. Burada karşınızdaki muhteşem Akdeniz manzarasını izleyerek keyifli akşam yemekleri yiyebilirsiniz. Antalya ve Alanya gibi ülkemizin en önemli tatil merkezlerine çok yakın olmasından dolayı yaz aylarında her zaman canlı ve dolu olan Kargıcak, bozulmamış doğası ve sakinliğiyle sizi bekliyor.

Akdeniz Kıyılarında Tekne Turu ve Tüplü Dalış Deneyimi Yaşayın

Kargıcak villa tatilinizde bu bölgede yapabileceğiniz en güzel şeylerden biri de Akdeniz’in bütün güzelliğini görebileceğiniz tekne gezilerine ve dalış turlarına katılmaktır. Tatilinizde Akdeniz’in deniz yaşamını heyecan verici bir yolculukla keşfedin. Dalış yaparak, yüzerek ve sahilde dinlenerek geçireceğiniz bir günün sonunda, Akdeniz’in ne kadar güzel bir yer olduğunu bir kez daha anlayacaksınız.

Akdeniz Kıyılarında Tekne Turu ve Tüplü Dalış Deneyimi Yaşayın
Akdeniz Kıyılarında Tekne Turu ve Tüplü Dalış Deneyimi Yaşayın

Alanya limanında yolculuğunuz için bineceğiniz tekneye ulaşacaksınız, burada her zaman tur teknelerini bulma şansınız var. Denize açıldığınızda, dalış alanına ulaşana kadar kendinizi güneşin kollarına bırakın ve keyifle güneşlenin. İlk dalışı gerçekleştirip Akdeniz’in güzelliklerini yakından gördükten sonra gemide servis edilen lezzetli öğle yemeğinden önce yüzmek için zaman ayırabilirsiniz.

Ardından, ikinci dalış zamanı ve denizde bir başka keşif turu sizi bekliyor. Dalış alanlarının çoğu, dik yamaçların deniz seviyesinin altında dramatik manzaralar oluşturduğu ve hem su üstünde hem de suyun altında size muhteşem bir görüntü veren tarihi Alanya Kalesi’nin sahil şeridinin etrafında yer almaktadır.

Akdeniz Sahillerinde Yamaç Paraşütünü Deneyin

Kargıcak villa tatilinizde mutlaka yapmanız gereken benzersiz şeylerden biri de Türkiye’nin dağlık arazisinin üstünden yamaç paraşütünüzle havaya atlamak ve muhteşem bir sahil beldesi olan Alanya’nın üzerinde keyifle süzülmektir. Bu rehberli yamaç paraşütü macerası, Toros Dağları’ndan başlayıp Kleopatra Plajı’nda sona erer ve yolculuğunuz boyunca hayranlık uyandıran benzersiz manzaraları size sunar.

Yamaç paraşütü yapmak için Toros Dağları’nın engebeli yamaçlarında, denize açılma noktasına doğru ilerlersiniz. Kalkıştan önce, profesyonel rehberiniz size temel güvenlik bilgilerini verecek ve gökyüzüne güvenle bakmanızı sağlayacaktır. Güvenlik koşumunuza rahat bir şekilde bağlandıktan sonra, siz ve rehberiniz dağın kenarına çıkıp gökyüzüne doğru uçarsınız. Toros Dağları’nın gri zirvelerinin panoramik manzarası ayaklarınızın altında kalır. Havadan Alanya şehrini görebilir ve Akdeniz’in ışıltılı turkuaz sularını hayranlıkla izleyebilirsiniz.

Akdeniz Sahillerinde Yamaç Paraşütünü Deneyin
Akdeniz Sahillerinde Yamaç Paraşütünü Deneyin

Şehrin mimarisi ve gözünüzün önünde tek tek ortaya çıkacak olan bölgenin doğal harikaları size bu maceranızda rehberlik edecek. Kleopatra Plajı’nın altın kumları üzerinde dalgalarla yıkanmış kıyıya yumuşak bir iniş yapmadan önce çevredeki bu manzara hafızanızda sonsuza kadar kalacak ve yere unutulmaz anılarla ineceksiniz.

Köprülü Kanyon’da Adrenalin Dolu Bir Rafting Deneyimi Yaşayın

Kargıcak villa tatilinizde heyecan arıyorsanız Köprülü Kanyon tam size göre bir yer. Köprülü Kanyon’daki bu rafting maceranızda bir Antik Roma köprüsü ve uçsuz bucaksız orman uçurumları sizi bekliyor. Bir uzman rehber ile çevrenizdeki inanılmaz ortamı deneyimleyebilir ve rehberinizden merakınızı uyandıran bilgiler edinebilirsiniz.

Köprülü Kanyon’da Adrenalin Dolu Bir Rafting Deneyimi Yaşayın
Köprülü Kanyon’da Adrenalin Dolu Bir Rafting Deneyimi Yaşayın

Kısa bir otobüs yolculuğuyla rafting alanına ulaşabilirsiniz. Can yeleklerini giyin ve rehberinizden nehrin hırçın sularında rafting yapmaya başlamadan önce hızlı bir şekilde talimatları alın. Antik Roma köprüsünün altından geçen bir yolculuğa çıkıyorsunuz ve muhteşem dağ manzaralarının arasında öğle yemeği için duracağınız şelalede, yemeğiniz için manzara oluşturacak.

Kanyonun dar akıntıları boyunca uzanan yeşillikleri ve çevredeki vahşi hayatı keşfetmek için bolca zamanınız olacak.

Manavgat’ı Gezin ve Alışveriş Yapın

Kargıcak villa tatilinizde size sadece 1 saat uzaklıkta yer alan Manavgat, hem 5 yıldızlı otelleri hem de size keyifli bir alışveriş deneyimi yaşatacak çarşılarıyla ünlü bir tatil beldesi. Manavgat’ın uzun kumlu sahilini, doğal manzaralarını ve canlı pazar yerlerini tam günlük bir geziyle keşfedebilirsiniz.

Muhteşem şelalelere, plajlara ve kalabalık pazarlara sahip olan bu sahil şeridi, bölgenin neden bu kadar çok turist çektiğini bir kez daha anlamanızı sağlayacak.

Manavgat’ı Gezin ve Alışveriş Yapın
Manavgat’ı Gezin ve Alışveriş Yapın

Akdeniz sahilini takip ederek kolayca Manavgat’a ulaşabilirsiniz. Burada Manavgat Şelalesi’ni gezebilir ve köpüren bembeyaz suların bol bol fotoğrafını çekebilirsiniz. Manavgat Şelalesi’nde bulunan pek restoranlarda köy kahvaltısı yapma veya balık yeme şansınız da var.

Tatil alışverişiniz yapabileceğiniz Manavgat’ın çarşında ise taze meyve ve sebzeler, baharatlar, kuru meyveler, her türlü giysiler ve hediyelik eşyalarla dolu canlı bir çarşıyı keşfe çıkacaksınız.

Çarşı alışverişinizi tamamladıktan sonra tekneye binebilir, Manavgat Nehri boyunca denize doğru ilerlerken balık çiftlikleri arasında yolculuk yapabilirsiniz. Bu güzel nehrin kenarında yüzebilir, muhteşem manzaranın fotoğraflarını çekebilir ve gezinizin dönüm noktası olacak olan bu harika doğa parçasının içinde rahatlayabilirsiniz.

Efsanevi Side Antik Tiyatrosu’nu Gezin

Kargıcak villa tatilinize tarihi bir doku eklemek için Side’nin birbirinden güzel antik yerlerini ve tapınaklarını gezebilirsiniz. Side, Kargıcak villanıza sadece 1 saat uzaklıkta yer alıyor. Antik Side’nin kalıntılarının dağıldığı yarımadanın en dar noktasında bulunan Side Antik Tiyatrosu, muhteşem tatil beldesinin korunmuş tarihi binalarının en büyüğüdür.

Tatilinizde, Türkiye’deki en iyi Roma tiyatrolarından birini görme fırsatını kaçırmayın. Tiyatro, M.S. 2. yüzyılın ortalarında, daha eski bir Helenistik tiyatro alanında inşa edilmiştir. Side Antik Tiyatrosu, Roma tipi tiyatroları temsil eder çünkü namlu tonozlarının desteklediği temeller üzerine inşa edilmiştir. Ancak, bu tiyatroda Yunan mimarisinin etkisi de açıkça görülür.

Efsanevi Side Antik Tiyatrosu’nu Gezin
Efsanevi Side Antik Tiyatrosu’nu Gezin

Side Antik Tiyatrosu’nun dış cephesi bir zamanlar iki katlıydı. Bu tiyatronun sahnesi ve 63 metre uzunluğundaki arka bölümü, heykeller ve Yunan mitolojisinden çeşitli sahneleri tasvir eden kabartmalarla süslenmiştir. Antik Side Tiyatrosu, 15 bine yakın insanı ağırlayabilir. Roma İmparatorluğu’nun son dönemlerinde, gladyatör savaşları ve vahşi hayvanlarla yapılan gösteriler popüler hale geldiğinde, tiyatro bu eğlence biçimlerinin ihtiyaçlarına daha iyi uyacak şekilde değiştirildi.

Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri çerçevesinde bu antik tiyatroda, eşsiz bir tarihi atmosfer içinde klasik müzik ve bale gösterileri de düzenlenmektedir.

Apollon Tapınağı’nı Ziyaret Edin

Kargıcak villa tatilinizde Side’de görmeniz gereken muhteşem bir eser de yarımadanın ucundaki üç tapınak grubu arasında en iyi korunmuş durumda olan Apollon Tapınağı’dır. Yunan mitolojisinde şiirin, ışığın ve sanatın koruyucusu olan Apollon’a adanmış bu muhteşem tapınağı tatilinizde gezebilirsiniz. Antik Side’de basılan bazı paraların üzerinde, bu tapınağının önünde bulunan Apollon figürü bulunur.

Mimari açıdan bakıldığında bu tapınak bir Peripteros’dur yani tapınağın çevresinin tamamen tek sıra sütun dizisiyle çevrelendiği plan tipinde inşa edilmiştir. Apollon Tapınağı’nda her kenar 11 sütun ile süslenmiş ve her iki kısa kenar 6 sütun ile dekore edilmiştir.

Apollon Tapınağı’nı Ziyaret Edin
Apollon Tapınağı’nı Ziyaret Edin

Apollon Tapınağı’nın sütunlarının üzerine yerleştirildiği platformun en üst aşamaları, 30 metre ve 16 metre boyutlarındadır. Burayı ziyaret ettiğinizde tapınağın görkemi ve büyüklüğü sizi şaşırtacak.

Şu anda ayakta duran beş sütun, Prof. Dr. Jale İnan gözetiminde 80’li yıllarda yeniden yapılanma çalışmasının bir parçası olarak restore edildi. Sütunların üstlerinde yer alan friz, Medusa’nın kafasını tasvir ediyor. Saçını ve yüzünü yaşayan zehirli yılanların sardığı mitolojik bir canavar olan Medusa’nın tasvirleri sizi çok etkileyecek.

Dünyaca Ünlü Dim Mağarası’nı Gezin

Kargıcak villanıza sadece 36 dakika uzaklıkta ünü dünyaya yayılmış, 1 milyon yaşında olduğu tahmin edilen Dim Mağarası, Cebel-i Reis Dağı’nın yamacında yer almaktadır. Mağara, 232 metre yüksekliğe sahiptir ve mistik yapısıyla sizi çok etkileyecektir. Dim Mağarası, 1998 yılında ziyaretçilere açıldı.

Mağaranın içinde bulunan biri 50 metre, diğeri 360 metre olmak üzere iki yol vardır ve bu yollar sizi mağaranın derinliklerine götürür. Mağaranın içi çok sayıda damlataşı ile kaplıdır ve günümüzde damlataşı formasyonu hala yer yer devam etmektedir. Dim Mağarası’nın sonunda, giriş seviyesinden 17 metre derinlikte 200 metrekare büyüklükte bir göl sizi bekliyor.

Dünyaca Ünlü Dim Mağarası’nı Gezin
Dünyaca Ünlü Dim Mağarası’nı Gezin

Mağarada yer alan 360 metre uzunluğundaki yol aydınlatılmaktadır, böylece ziyaretçiler için muazzam bir sarkıt manzarası eşliğinde keyifli bir gezinti sunulmaktadır.

Geziniz sonrasında Dim Vadisi’ne giden yoldan aşağı inebilir ya da kenardaki derenin yanındaki yer alan piknik alanında dinlenebilirsiniz. Mağaranın bulunduğu yamaçta, Alanya Kalesi’nin panoramik bir manzarasını görebilirsiniz. Bu manzara Kargıcak villa tatilinizde göreceğiniz benzersiz manzaralardan sadece biridir

Mağaraya giden halk otobüsleri bulunuyor ve girişte küçük bir ücret ödeyerek, benzersiz sarkıtlarıyla size muhteşem bir manzara sunacak olan Dim Mağarası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Harika bir Öğle Yemeği Eşliğinde Şehir Turu

Kargıcak villa tatilinizde Alanya ve çevresini keşfetmek için yapabileceğiniz en güzel şeylerden biri de çift katlı gezi otobüsleriyle tura katılarak keyifli bir gün yaşamaktır. Çift katlı bir gezi otobüsü, bu doğal tatil beldesini ve Alanya kırsalındaki tarihi yerleri keşfetmeniz için tam gün boyunca size Alanya’yı gezdirir. Kleopatra Plajı’nın kumlarından, Alanya Kalesi’nin antik kalıntılarına ve Dim Nehri üzerindeki otantik köylere kadar tarihi yerleri ve yerel şehir hayatını görebilirsiniz.

Toros Dağları arasında deniz ve ormanların birbirine karıştığı manzara sizi büyüleyecek güzelliktedir ve geziniz boyunca Alanya’nın benzersiz manzarasını hayranlıkla seyredebilirsiniz. Bölgeyi keşfederken adını ünlü Mısır kraliçesinden alan Kleopatra Plajı’nı ziyaret edecek ve plajın yakınında bulunan Damlataş Mağarası’nı gezeceksiniz.

Serbest zamanınızda denizde yüzmek ve güzel kumsalda dinlenmek için yeterince vaktiniz olacak. Sonra ise Alanya limanını ve 13. yüzyıldan kalma ikonik bir eser olan Kızıl Kule’yi gezmek için kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Geziniz devam ederken yolunuz tarihi bir Selçuklu kalesi olan Alanya Kalesi’ne düşecek. Kaleyi gezerken ve tatil albümünüz için harika panoramik fotoğraflar çekerken rehberiniz size burası hakkında tarihi bilgiler anlatarak merakınızı giderecektir.

Harika bir Öğle Yemeği Eşliğinde Şehir Turu
Harika bir Öğle Yemeği Eşliğinde Şehir Turu

Kale gezisinin ardından, çevredeki köyleri görmek için şehirden biraz ayrılacaksınız. Tur otobüsünüz, öğle yemeği için Dim Nehri’ne giden yola girdiğinde yol kenarındaki muz, limon ve portakal bahçeleri yolculuğunuza eşlik edecek. Dim Nehri’ni ziyaret edip öğleden sonra villanıza dönmeden önce balık veya tavuk ızgaranızın tadına bakabilir ve su üzerinde kurulmuş yüzen bir masada otururken yemeğinizi keyifle yiyebilirsiniz.

Bütün bunları ve çok daha fazlasını Kargıcak kiralık villa hizmetimizden faydalanarak yaşayabilir, Türkiye’nin doğal güzellikleriyle ünlü Alanya Kargıcak beldesinde unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

Kargıcak kiralık villa sayfamızdan villanızı seçerek bu benzersiz tatilinizi planlamaya hemen başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen ismini giriniz.