Gönen kiralık villa tatilinizde kaplıcalarda ve el değmemiş doğada yenilenin
Gönen kiralık villa tatilinizde kaplıcalarda ve el değmemiş doğada yenilenin

Kaplıcalar ve şifa şehri olarak bilinen Gönen, yüzyıllar boyunca sağlıklı sularıyla binlerce insana şifa vermiş görmeniz gereken harika bir yerdir. Gönen kiralık villa sayfamızdan villanızı seçtikten sonra Balıkesir’in sevilen bir tatil beldesi olan Gönen’in hem dünyaca ünlü şifalı kaplıcalarını hem de tarihi ve doğa güzelliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Gönen sadece şifalı kaplıcaları ile değil ormanlarla çevrili huzurlu doğası, temiz havası ve ülkemizin en güzel milli parklarına yakınlığı ile de tatilinizde size birçok alternatif sunabilecek zenginlikte bir yer.

Gönen kiralık villa hizmetimizi inceledikten sonra Gönen’de sizi bekleyen birbirinden güzel 10 şeye göz atabilirsiniz.

Şifa Kaynağı Gönen Kaplıcalarında Rahatlayın

Antik dönemlerde Gönen, şifalı kaplıcalarından dolayı Artemea olarak anılıyordu. Geçmişte kralların her yaz gelerek Gönen’in şifalı sulardan yararlandığı ve yaz tatillerini burada geçirdikleri söylenir.

Tarih boyunca binlerce insana hizmet vermiş kaplıcalar günümüzde yenilenmiş modern tesislerle hala binlerce insanı çekmeye devam ediyor. Gönen villa tatilinizde Gönen Çayı’nın kenarına kurulmuş Gönen kaplıcaları, yemyeşil bir doğanın içinde hem şifa bulacağınız hem de huzur içinde dinlenebileceğiniz güzellikte.

Bu tarihi kaplıcaların özellikle ortopedi, nöroloji, romatizma, kas ve iskelet sistemi tedavilerinde sağlık bakanlığınca onaylanmış faydaları bulunuyor ayrıca solunum yolları, sindirim sistemi, idrar yolları, kadın ve kalp damar hastalıkların tedavilerinde de büyük faydaları olduğu resmi olarak belgelenmiş kaplıca suları tatilinizde sizi hem dinlendirecek hem de şifa verecek.

Gönen yaz aylarında bile serin kalan iklimiyle, nem oranının az olmasıyla, temiz havasıyla ve mineralli sıcak kaynak sularının tedavi edici özelliğiyle size harika bir tatil deneyimi yaşatacaktır. Sıcaklığı 38-46 derece arasında olan kaynak suları hiçbir işleme tabi tutulmadan korunuyor ve ziyaretçilere sunuluyor.

Şifa Kaynağı Gönen Kaplıcalarında Rahatlayın
Şifa Kaynağı Gönen Kaplıcalarında Rahatlayın

Villanıza sadece 20 dakika mesafede yer alan Denizkent kaplıcasının sıcak sularının bronşit ve astım hastalıklarına iyi geldiği biliniyor aynı zamanda Denizkent hemen yanındaki ormanlardan dolayı temiz havasıyla da ünlü bir yer. Denizkent kaplıca tesislerinde Osmanlı ve Bizans döneminden kalma tarihi hamamlar, açık ve kapalı havuzlar ve restoranlar da bulacak hem havuzlarda keyifle yüzecek hem de harika yemekler tadacaksınız.

Gönen’in 15 kilometre güney batısında yer alan Gönen Ekşidere Dağ Ilıcası da bölgedeki kaplıcalar arasında özellikle gitmenizi önerdiğimiz yerlerden biri çünkü bu kaplıcanın şifalı suları aynı zamanda gençlik iksiri olarak biliniyor ve Ekşidere Dağ Ilıcası’nın 1000 metre derinliğinden gelen radyoaktif suların insanı gençleştirdiğine inanılıyor. Vücudunuzu yenileyecek bu suları mutlaka denemelisiniz.

Gönen Ekşidere Dağ Ilıcası sağlığa faydalı 23 farklı mineral içeren sularıyla Gönen villa tatilinizde mükemmel zaman geçirebileceğiniz bir yer. Ilıcanın şifalı suları sadece banyo için değil aynı zamanda içme suyu olarak da kullanılıyor. Ilıcanın benzersiz suları soğuk, ekşi ve maden kokuludur ayrıca gençlik sularının çocuk sahibi olma konusunda da faydalı olduğu biliniyor.

Gönen Mozaik Müzesi Gezin

Gönen merkezde termal tesislerin yanında yer alan bu benzersiz müze Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait birçok taş eserle birlikte ilgi çekici taban mozaiklerini barındırıyor. Villa tatilinizde burada yer alan birbirinden ilginç tarihi mozaiklerin güzelliğiyle büyüleneceksiniz.

Güvercin Köprüsünü Görün

Roma medeniyeti tarafından Gönen Çayı üzerine inşa edilen bu muhteşem köprü, günümüzde bazı bölümleri yıkılmış olsa da benzersiz hava bölmeli sisteminden dolayı hala ayakta ve görülmeye değer güzellikte.

Osmanlılar zamanında yenilenen ve kullanılmaya devam eden Güvercin Köprüsü’nün tüm iskelelerini ve yedili kemerlerini bu gezinizde inceleyebilirsiniz.

Alacaoluk Kalesinin Fotoğraflarını Çekin

Gönen villanıza sadece 15 kilometre uzaklıkta yer alan, huzuru ve otantik dokusuyla sizi etkileyecek Alacaoluk Köyü’nü gezebilir ve burada bulunan harika kaleyi görebilirsiniz.

Büyük İskender döneminden kalan bu tarihi kale, Ala Dağları arasındaki bölgeye hakim bir tepede yer alıyor. Yemyeşil bir ortamda yer alan Alacaoluk Kalesi ulaşımının zor olmasın rağmen ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gören bir yer. Tatilinizde bu tarihi kalenin ve eşsiz manzarasının bol bol fotoğrafını çekebilirsiniz.

Babakaya Kalesini Gezin

Villanıza sadece 10 dakika mesafede bulunan, Büyük İskender tarafından yaptırılan bir diğer kale de Babakaya Kalesi’dir. Kaleye çıktığınızda çam ağaçlarıyla sarılı bu muhteşem doğal çevrenin büyüleyici manzarasını keyifle izleyebilirsiniz.

Gönen Şehir Parkında Yürüyün

Gönen merkezinde, Gönen Çayı’nın kenarında yer alan bu güzel park, içinde barındırdığı asırlık çınar, söğüt, ıhlamur ve kestane ağaçlarıyla ruhunuzu dinlendirecek harika bir yer.

Gönen yöresine özgü rengarenk, el emeği göz nuru, görülmeye değer güzellikteki iğne oyalarının satıldığı tezgahlarla çevrili yürüyüş yolunda, yemyeşil bir manzara eşliğinde rahatlayabilir ve güzel bir tatil alışverişi yapabilirsiniz.

Benzersiz Güzellikteki Manyas Kuş Cennetini Gezin

Gönen villa tatilinizde size sadece 33 kilometre mesafede yer alan, ülkemizin en güzel milli parklarından biri olan Manyas Kuş Cenneti’ni gezme fırsatı da bulacaksınız.

Eşi bulunmaz doğal güzellikleri ile ünlü Manyas Kuş Cenneti Milli Parkı’nda meşe, palamut, kızılçam, gürgen, çınar, ıhlamur ve zeytin ağaçları arasında harika bir doğa yürüyüşü yapabilir ve yürüyüşünüzde birçok kuş türünü görme şansı bulabilirsiniz.

Benzersiz Güzellikteki Manyas Kuş Cennetini Gezin
Benzersiz Güzellikteki Manyas Kuş Cennetini Gezin

Manyas Gölü, çevresindeki bitki zenginliğiyle yaban hayatının gelişmesine olanak sağlamıştır. Ülkemizin ilk kuş cenneti olan Manyas, her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor. Manyas aslında ülkemizin en küçük milli parklarındandır ama sahip olduğu kuş topluluklarından dolayı en çok ziyaretçi çeken milli park da burasıdır.

Manyas Kuş Cenneti Milli Parkı’nda doğa ve yaban hayatı muhteşem bir uyum içindedir. Bu benzersiz ekosistemin içinde bütün sorunlarınızı uzakta bırakarak yenileneceksiniz.

Milli park, 64 hektarlık bir alanı kapsıyor ve 266 tür kuş, 118 tür bitki, 23 tür balık ve çeşitli sürüngen türleriyle doğa yürüyüşünüzde sizi oldukça etkileyecek. Asya, Avrupa ve Afrika kıtaları arasındaki kuş göç yolları üzerinde bulunan eşsiz konumuyla Manyas Kuş Cenneti Milli Parkı, Gönen villa tatilinizde temiz havası ve yemyeşil doğasıyla sizi büyüleyecek bir yer.

Kapıdağ Yarımadasını Gezin

Gönen villa tatilinizde 53 kilometre uzaklıkta, el değmemiş doğanın içinde akvaryuma benzeyen koylarıyla Kapıdağ Yarımadası keşfetmeniz için sizi bekliyor. Bu gezinizde eski Rum köylerini ve gizemli vadileri de görme fırsatı bulacaksınız.

Kapıdağ Yarımadası’nda antik çağlardan beri yerleşim var, bölgede bilinen en eski yerleşim yeri ünlü Kzikos Antik Kenti’dir. Yarımada muhteşem ormanları ve harika koylarıyla sizi büyüleyecek güzellikte.

Eskiden bir ada olan Kapıdağ zamanla bir yarımadaya dönüşmüştür. Kyzikos, Ocaklar, Narlı, İlhanlar, Turanlar, Doğanlar, Ormanlı ve Ballıpınar beldeleri otantik güzellikleriyle Kapıdağ gezinizde sizi büyüleyecek yerler.

Özellikle Kyzikos, Kapıdağ Yarımadası’nda bulunan ve tatilinizde mutlaka gezmeniz gereken bir antik kent. M.Ö. 364 yılında bağımsızlığını kazanmış olan Kyzikos, M.Ö. 334 yılında Büyük İskender’in Persleri yenmesiyle Makedonyalıların egemenliğine geçmiştir.

Kyzikos Kenti’nde görebileceğiniz 4 önemli tapınak bulunuyor. Bunların en büyüğü ve en önemlisi Hadrian Tapınağı’dır.
Antik kentin batısında yer alan Hadrian Tapınağı, Yunan tanrısı Zeus için yapıldı. Bandırma villa tatilinizde antik dönemde dünyanın sekizinci harikası olarak listeye alınan tapınaktan günümüze kalan eserleri rehber eşliğinde gezme şansı bulabilirsiniz.

Kyzikos Antik Kenti’nde görebileceğiniz güzel yerlerden biri de iki yamaç arasında bir vadiye inşa edilmiş olan antik tiyatrodur.
Kyzikos Antik Kenti Tiyatrosu, 180 metreye 155 metre ölçüleriyle en büyük ve en ünlü antik tiyatrolar arasına girmektedir, bundan dolayı Roma’da buluna ünlü Colosseum ile kıyaslanır.

Oval bir plana sahip olan tiyatroda dere suyunun yönünü değiştiren bir kanal mevcut. Bu görkemli antik tiyatro gladyatör oyunlarından başka, su balesi ve deniz savaşı sahneleri için de kullanılıyordu.

Tiyatronun kesin yapım yılı bilinmemekle birlikte M.S. 130 yıllarında İmparator Hadrian tarafından yapıldığına inanılıyor. Tamamen defne ağaçları ve çalılarla çevrelenmiş durumda olan 20.000 kişilik bu tiyatronun ihtişamı sizi etkileyecek ve burada bol bol fotoğraf çektireceksiniz.

Mavi Bayraklı Erdek Plajlarında Yüzün

Gönen villa tatilinizde altın renkli kumsalların sardığı Erdek’in muhteşem plajlarında harika zaman geçirebilirsiniz. Villanıza 1 saat uzaklıkta yer alan Erdek, bölgenin en çok turist çeken tatil beldelerinden biri.

Bölgenin en güzel plajlarının ve özenle korunmuş doğal sahillerinin yer aldığı Erdek’te plajlar Edincik bölgesinden başlayıp Çuğra’ya kadar devam ediyor. Erdek sahillerinin neredeyse tamamında kamp ve piknik alanları bulunuyor.

Bölgenin en ünlü ve sevilen plajı olan Çuğra Plajı, altın kumlarla kaplı sahili, sığ ve pırıl pırıl deniziyle Bandırma tatilinizde önemli duraklarınızdan biri olacak. Çuğra Plajı’nda yüzerken önünüzde masmavi bir deniz arkanızda ise Kapıdağ Yarımadası’nın eşsiz manzarası olacak.

Mavi Bayraklı Erdek Plajlarında Yüzün
Mavi Bayraklı Erdek Plajlarında Yüzün

Plajın palmiyelerle kaplı yürüyüş yolu gün batımı manzarası eşliğinde romantik yürüyüşler yapmak veya bisiklete binmek için idealdir. Aynı zamanda Çuğra’da çiçeklerle süslü birçok kır kahvesi ve bölgenin balıklarını tadabileceğiniz şirin balıkçı restoranları da bulunuyor.

Erdek’te ziyaret edebileceğiniz bir başka güzel plaj da yemyeşil bir çevrede yer alan Kurbağalı Plajı’dır. Denizinin güzelliği yanında özellikle benzersiz gün batımı manzaralarıyla da ünlü olan plajda, ağaçların gölgesi altında oturup batan güneş altında Erdek manzarasını izleyebilirsiniz.

Avşa Adası’nı Tekneyle Gezin

Avşa, üzümleriyle ünlü şirin bir tatil adasıdır ve İstanbul’a olan yakınlığından dolayı çok popülerdir. Avşa’nın doğal güzelliklerini Gönen tatilinizde keyifle gezebilirsiniz.

Muhteşem plajlarda su sporları ve eşsiz bir ada manzarası eşliğinde bisiklet turları gibi birçok farklı aktiviteyi bulabileceğiniz bu adada harika zaman geçireceksiniz.

Avşa Adası’nı gezerken mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Çınar Koyu, Mavi koy, Kumburnu, Değirmen ve Altınkum Plajını sayabiliriz. Tarihi gezilerden hoşlanıyorsanız adada yer alan manastır ve şapel kalıntıları sizi etkileyecektir.

Avşa Adası’nda dalış yapma fırsatı da bulacak ve suyun altında tarihi Rum ve Bizans kalıntılarını inceleyebileceksiniz.

Avşa Adası’nda aynı zamanda birçok eğlence merkezi bulunuyor. Burada gündüz altın plajlarda güneşlenip gece sahile yayılmış birçok bar ve kulüpte eğlenebilirsiniz.

Avşa Adası’nın en güzel sevilen biri de Altınkum Plajı’dır. 15 dakikada ulaşabileceğiniz bu plaj ismine uygun olarak altın renkli kumsalıyla ünlü. Sığ denizinden dolayı özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilen bu güzel plajın berrak sularında doyasıya yüzebilir ve şnorkelle dalışlar yapabilirsiniz.

Avşa’nın meşhur Şahin Tepesi’nin de bulunduğu Altınkum, birçok güzel restorana da ev sahipliği yapıyor.

Tarihi çınar ağaçlarının gölgesinde bir sahil keyfi yapmak istiyorsanız Avşa’nın en büyük koyu olan Çınar Koyu sizi bekliyor.

Avşa Adası’nı Tekneyle Gezin
Avşa Adası’nı Tekneyle Gezin

Doğal ortamıyla çok sevilen bir yer olan Çınar Koyu’nun sessiz, sakin ortamı ve kristal güzelliğindeki denizi sizi çok etkileyecek. Burada bulunan küçük iskelelerden masmavi sulara atlayarak güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Adanın en korunaklı koyuysa Kadınlar Plajı’dır. Bu plaj adından da anlaşılacağı gibi sadece kadınlara özeldir ve çevresi kapalıdır.

Avşa merkezden Yiğitler Köyü’ne giden dolmuşlarla ulaşılabilen ve Yiğitler Köyü’nü geçtikten sonra 5 dakikalık mesafede yer alan Kadınlar Plajı, adanın bakir koylarından biri. Huzurlu atmosferi ve güzel deniziyle bu plajda harika bir yüzme deneyimi yaşayabilirsiniz.

Gönen villa tatilinizde Avşa’nın muhteşem doğası ve koyları sizi etkileyecek ve güzel bir gün geçirmenizi sağlayacaktır.

Gönen kiralık villa sayfamızı inceleyerek bölgenin bu güzelliklerini doyasıya yaşayabileceğiniz rahatlatıcı bir tatil yapabilirsiniz.

Gönen kiralık villa hizmetlerimizi inceleyin, villanızı seçin ve dünyaca ünlü kaplıcalarda rahatlayarak yenilenin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen ismini giriniz.