Marmaris’te Villa Tatilinizde Sizi Bekleyen 15 Mükemmel Şey
Marmaris’te Villa Tatilinizde Sizi Bekleyen 15 Mükemmel Şey

Marmaris, Akdeniz ve Ege’nin kesiştiği bir noktada yer alan, doğal güzellikleri, ünlü limanı ve mavi bayraklı plajlarıyla her yıl milyonlarca turisti çeken harika bir tatil beldesidir. Marmaris villa kiralama sayfamızdan villanızı seçtikten sonra Marmaris’in bütün güzelliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Bu güzel tatil beldesi, size yapabileceğiniz birçok farklı aktivite sunacak ve benzersiz bir tatil geçirmenizi sağlayacak zenginliklere sahip. Marmaris villa kiralama sayfamızı inceledikten sonra sizin için yazdığımız Marmaris’te yapabileceğiniz 15 mükemmel şeye göz atabilirsiniz.

Marmaris’ten Ege Adaları Tekne Turuna Katılın

Marmaris villa tatilinizde Ege’nin en güzel koylarında yelken açarak harika bir gün geçirebilirsiniz. Turkuaz sularda yüzün, ilginç adaları ziyaret edin ve bölgenin tarihi hakkında bilgi edinin. Her gün bulabileceğiniz her şey dahil bu turlar, Marmaris’ten sadece 30 dakika uzaklıktaki Hisarönü limanından başlıyor.

Sabah saatlerinde villanızdan alınacak, Hisarönü limanına varacaksınız ve Ege adalarındaki unutulmaz yolculuğunuz başlayacak. Çift güverteli teknenizde Orhaniye, İnbükü, Selimiye, Kameliya, Akvaryum gibi bölgenin en iyi koylarını ve volkanik Dişlice Adası’nı keşfetmeniz, bu yemyeşil koyların muhteşem sularında yüzmeniz için 5 kez mola verilecek.

Marmaris'ten Ege Adaları Tekne Turuna Katılın
Marmaris’ten Ege Adaları Tekne Turuna Katılın

Yüzerken deniz suyunun renginin inanılmaz değişimine şahit olabilirsiniz, günün ilerleyen saatlerinde zümrüt yeşilinden turkuaza, mordan maviye dönüşen denizde yüzmek sizi harika hissettirecek. Ege, sıcak ve tuzlu deniziyle size eşsiz bir yüzme deneyimi sunar.

Bütün bu koylar ve adalar sadece saf güzellikleriyle değil, aynı zamanda Roma döneminden kalma antik uygarlığın merkezi olmasıyla da ünlüler. Kamelya Adası’nda 12. yüzyıldan kalma Bizans kilisesini ziyaret edeceksiniz, bu adada yer alan zeytin ağaçlarının altında ve antik kilisenin önündeki mozaik panelin sihirli çemberinde bir dilek tutun.

Bu gezinizde mola vereceğiniz ilginç adalardan biri de Dişlice Adası’dır. Adayı saran büyük dişlek kayalar sizi hayrete düşecek.

Sonraki durağınız olan Tavşan ve Eşek Adası’nı gezerken hayvanları besleyerek güzel zaman geçirebilirsiniz.

Teknede yiyeceğiniz öğle yemeği ve tüm gün sınırsız yerli içecekler bu gezinize dahildir. Ege adalarına yaptığınız bu muhteşem yolculuk öğleden sonra saat 5 gibi bitiyor.

Çam Ormanları İçinde At Sürün

Çam ormanlarının arasında, dağ nehirlerinin kıyılarında at süreceğiniz bu maceraya katılın. Daha önce hiç ata binmemiş olsanız bile bu geziye katılabilirsiniz çünkü tüm atlar size unutulmaz bir yolculuk sağlamak için özel olarak eğitilmiştir.

Binicilik, her gün sabah öğle ve akşam seferleriyle yapılıyor. Bu muhteşem binicilik deneyimi için villanızdan alınacak ve 20 dakikalık bir yolculukla binicilik kulübüne ulaşacaksınız. Bu bölge çam ormanları ve temiz havasıyla eşsiz bir yer. Tur programı ve binicilik hakkında rehberinizden 15 dakika eğitim almanız bu maceranız için yeterli olacaktır. At sırtında gezerken güvenlik için kask takma zorunluluğu var.

Çam Ormanları İçinde At Sürün
Çam Ormanları İçinde At Sürün

Temiz havada ormanların arasında, muhteşem bir manzara eşliğinde zaman geçireceksiniz. Gezininiz boyunca profesyonel biniciler de yanınızda olacak ve gerekirse size yardım edecekler.

İyi eğitilmiş ve bölgeyi bilen bu atlar, sizin rahat bir sürüş yapmanızı sağlatacaklar, bu gezinizde çocuklarınız da at üstünde sizinle birlikte gelebilir.

Toplamda 2 saat sürecek at üstündeki bu eşsiz yolculuğunuz sırasında nehirde yüzmek için küçük bir mola da vereceksiniz.

Marmaris villa tatilinizde doğanın içinde harika bir gün sizi bekliyor.

Marmaris Koylarında Tüple Dalış Yapın

Marmaris, el değmemiş tablo güzelliğindeki koylarından dolayı, tüplü ve şnorkelle dalış turlarıyla turistler arasında çok popülerdir.

Marmaris Koylarında Tüple Dalış Yapın
Marmaris Koylarında Tüple Dalış Yapın

Her bütçeye ve seviyeye uygun turlar bulabileceğiniz birçok acenteden birini seçerek Marmaris villa tatilinizde bölgenin muhteşem koylarında dalışlar yapabilir ve suyun altındaki benzersiz dünyanın içinde yüzebilirsiniz.

İçmeler Plajı’nda Yüzün

İçmeler Plajı’nın denizi sığ ve temiz, kumları ise parlak ve yumuşaktır. Çocuklu aileler için ideal bir plaj olan İçmeler, Marmaris tatilinizde yüzmeniz gereken yerlerin başında geliyor.

İçmeler Plajında Yüzün
İçmeler Plajında Yüzün

Bu sakin cennete yüzerken, hemen karşınızda harika bir dağ manzarası olacak ayrıca bu ünlü plaj güneşin batışını izlemek için mükemmel bir yer. Marmaris villa tatilinizde yeryüzündeki bu cennet parçasının tadını çıkarın.

Marmaris’te Yarı Denizaltı Turuna Çıkın

Marmaris’teki bu benzersiz yarı denizaltı, size 3 metre derinlikte su dünyasını izleme fırsatı verecek. Yarı denizaltı botu, muhteşem deniz yaşamını görmek için size mümkün olan en iyi görünümü verecek 24 metrelik cam kenarlara sahiptir.

Marmaris’teki villanızdan saat 09: 45’te alınacak ve bu eşsiz denizaltıyla yaklaşık yedi saat sürecek yolculuğunuza başlayacaksınız. Denizaltı gezinizde cam kabinden zengin sualtı florasını, rengarenk balıkları, batık gemileri ve Akdeniz’in mağaralarını göreceksiniz. Bu fantastik manzaraları yakından görmek sizin için benzersiz bir deneyim olacak.

Yolculuğunuzda yarı denizaltınızın üst güvertesinde Marmaris çevresindeki koyların keyfini çıkarabilir ve Bedir Adası’ndaki yüzme molasında doyasına yüzebilirsiniz. Daha sonra batık gemi bölgelerine, Keçi Adası’na ve Kırlangıç ​​Kayası’na doğru yolculuğunuz devam edecek. Buralar sualtındaki zengin yaşamı izlemek için eşi bulunmaz yerlerdir, karşınıza çıkacak manzaralar sizi büyülenecek ve bol bol fotoğraf çekeceksiniz.  

Marmaris’ten Korsan Gemisiyle Mağaraları Keşfedin

Avrupa’nın en büyük korsan gemilerinden birinde mağaraları keşfetmeye hazır mısınız? Zamanda geriye gidin ve açık deniz rüzgarının keyfini çıkarın.

Korsan gemisi gezisi, Marmaris’te farklı bir gün yaşamak isteyenler için harika bir fırsat. 25 metre uzunluğunda ve 55 metre yüksekliğiyle olan korsan gemisi, Türkiye’deki en büyük korsan gemisidir.

Villanızdan sabah 9 civarında alınacak ve ardından tekneye götürüleceksiniz. Bu 3 katlı gemide restoran, bar ve çeşitli oyun alanları bulunmaktadır. Bu yolculuğunuzda Yalnız Ada mağaralarını ve ünlü Fosfor Mağarası’nı ziyaret edeceksiniz. Kadırga Koyu’nda yaklaşık bir saat yüzme ve hazine avı molası verecek ve teknenizde güzel manzaralar eşliğinde harika bir yemek yedikten sonra Kızılkum Koyu mağaralarına doğru hareket edeceksiniz.

Yolculuğunuz boyunca bol bol yüzebilir, sınırsız yerli alkollü veya alkolsüz içeceklerin ve mevsim meyvelerinin tadına bakabilirsiniz.

Marmaris Kalesi’nden Manzarayı İzleyin

Marmaris Kalesi, bu harika tatil beldesinin popüler ve görülmeye değer tarihi mekanlardan birisidir.

Kalenin ilk olarak İyonlar döneminde (M.Ö. 1044) yapıldığına ve sonrasında da Büyük İskender döneminde yenilendiğine inanılıyor. Marmaris Kalesi, Kanuni Sultan Süleyman döneminde, 1522 Rodos seferi öncesinde tekrar yenilenmiş ve genişletilmiş. I. Dünya Savaşında kale Fransız donanması tarafından topa tutulmuş ve büyük zarar görmüş.

Marmaris Kalesinden Manzarayı İzleyin
Marmaris Kalesinden Manzarayı İzleyin

Kalede toplam 18 adet oda, bir çeşme ve ark bulunuyor. Marmaris Kalesi 1980-1990 yılları arasında restore edilmiş ve 1991 yılında müze haline getirilmiştir.

Bu benzersiz kale, Marmaris’in muhteşem manzarasını gözlerinizin önüne serecek bir noktada bulunmaktadır, bu büyüleyici manzaranın birçok fotoğraflarını çekmek isteyeceksiniz.

Marmaris Müzesi’ni Gezin

Marmaris’in ünlü kalesi içinde yer alan Marmaris Müzesi, geçmişi gözlerinizin önüne serecek. Müze, tarihi ve kültürel açıdan sizi doyuracak büyük zenginliklere sahip.

Önerimiz müzenin tamamını görmek için üç saatinizi ayırmanızdır. 1991 yılında hizmete giren bu müzenin yedi farklı bölümü bulunur, burada Arkeoloji ve etnografya salonlarının yanında çeşitli sanat galerilerini de gezme şansı bulacaksınız.

Marmaris Müzesini Gezin
Marmaris Müzesini Gezin

Marmara Müzesi’nde Helenistik, Roma ve Bizans dönemine ait etkileyici çömlekler, cam eşyalar, sikkeler ve süs eşyaları ayrıca Osmanlı dönemine ait dokuma işleri, kilim, mobilya, bakır mutfak gereçleri, silahlar ve süs eşyaları sergilenmekte.

Marmaris Müzesi’ni pazartesi hariç her gün gezebilirsiniz.

Geyikli Kanyonu’nda Bir Macera Yaşayın

Bu eğlenceli ve adrenalin yüklü açık hava aktivitesinde, görkemli bir kanyonda yürümek, kayalara tırmanmak ve buz gibi soğuk dağ sularında yüzmek size iyi gelecek.

Villanızdan sabah saat 8’de alınacaksınız. 1 saatlik otobüs yolculuğuyla Köyceğiz gölüne ulaşacaksınız, burada güzel bir kahvaltı yapabilir ve deniz kaplumbağaları Caretta caretta’ların koruma alanlarının da bulunduğu bu güzel gölü seyredebilirsiniz hatta şanslıysanız gölde büyük bir deniz kaplumbağası bile görebilirsiniz.

Kahvaltıdan sonra Geyikli Kanyon’a ulaşacak ve bu ihtişamlı kanyonun güzelliğinden etkileneceksiniz. Tırmanma, 12 yaşından büyük olmak şartıyla her yaş için uygundur. İpler, kasklar ve gerekli güvenlik araçları rehberiniz tarafından size verilecektir.

Kanyonun muhteşem doğal güzellikleri arasında yürüyerek, tırmanarak, fotoğraflar çekerek harika bir gün geçirebilirsiniz.

Çamur Banyosu Yapın

Marmaris’e 1 saat uzaklıktaki Dalyan’da bulunan çamur banyoları, içindeki termal su sayesinde romatizma, kas yorgunluğu, sinirsel hastalıklar, eklem ve kireçlenme rahatsızlıkları, böbrek ve idrar yolu rahatsızlıklarında tedavi edici özelliklere sahiptir. Tatilinizde bu ünlü çamur banyolarında rahatlayabilir ve şifa bulabilirsiniz.

Çamur Banyosu Yapın
Çamur Banyosu Yapın

39 derece olan bu termal sular kükürt, klorür, florür ve radyoaktif gazlar içermektedir. Güzellik iksiri olarak ünlenen çamur banyosunun insanları en az on yaş gençleştirdiğine inanılır. 45 dakika vücutta bekletilen çamur, kuruduktan sonra deriyi gerer ve kırışıklıkları yok eder.

Dünyanın her tarafından birçok ziyaretçi bu çamur banyoları için Dalyan’a akın ediyor, siz de çamur banyosu deneyimi yaşamak için bölgeye Dalyan’dan bineceğiniz bir tekneyle kolayca gidebilirsiniz. Hem sağlık hem de eğlence kaynağı olan çamur banyolarına giderken fotoğraf makinanızı almayı unutmayın.

Karya Kaya Mezarlarını Keşfedin

Kayalar üstüne oyulmuş bu karmaşık ve görkemli kaya mezarları koruma altındadır, bu nedenle sadece tekneyle yaklaşarak onları görebilirsiniz.

Karya Kaya Mezarlarını Keşfedin
Karya Kaya Mezarlarını Keşfedin

Bu esrarengiz oymaların bol bol fotoğrafını çekecek ve onların ihtişamına hayran kalacaksınız. Kayra Kaya Mezarları’na yapılan tekne turları rehber eşliğinde yapılıyor, rehberiniz siz bu muhteşem kaya oymalarını izlerken size tarihi bilgiler verecek.

Bu güzel tatil gününüzde hem teknede güneşlenebilir hem de görsel açıdan çok etkileyici olan bu antik kaya mezarlarını gezebilirsiniz.

Turunç Plajı’nda Yüzün

Marmaris’e 21 kilometre mesafede olan bu plaj, muhteşem doğası ve şirin restoranlarıyla ziyaretçileri kendine çekiyor. Turunç Plajı, mavi bayraklı plaj statüsündedir yani deniz çok temiz ve berraktır.

Turunç Plajında Yüzün
Turunç Plajında Yüzün

Bu berrak sularından dolayı Turunç Plajı’nda en önemli aktivitelerden biri dalıştır, kayalık alanların ve sualtı mağaralarının çokluğu sebebiyle birçok mükemmel dalış noktası bulunan bu plajda, kristal güzelliğindeki denizde suyun altındaki yaşamı incele şansı bulacaksınız.

Marmaris Marina’da Alışveriş Yapın

İster gezintiye çıkın ve iskeleye demir atmış yatları izleyerek kahvenizi yudumlayın isterseniz yorulana kadar alışveriş yapın. Marmaris Marina sosyal bir merkezdir, canlı atmosferiyle burada sizi güzel bir gün bekliyor.

Marmaris Marinada Alışveriş Yapın
Marmaris Marinada Alışveriş Yapın

Marina boyunca uzanan yolda birçok farklı sokak müzisyenini dinleyebilir, lezzetli yemekler tatmak için mükemmel restoranlar bulabilir ve otantik Türk kıyafetleri satan çeşitli dükkanlarda dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz.

Marmaris Dağları’nda Yürüyün

Doğal güzellikleriyle sizi büyüleyecek ormanların ve uçsuz bucaksız dağların arasında güzel bir doğa yürüyüşü yapmak sizi rahatlatacaktır.

Marmaris Dağlarında Yürüyün
Marmaris Dağlarında Yürüyün

Marmaris dağlarına özel turlarla organize edilen bu doğa yürüyüşleri bölgenin doğal yaşamının nefes kesici manzaralarını, görkemli şelale göllerini ve güneşin batışını keyifle izleyebileceğiniz zirveleri size sunacak.

Marmaris Gece Hayatını Keşfedin

Marmaris sadece eşsiz doğal güzellikleri ve muhteşem koylarıyla değil aynı zamanda canlı gece hayatıyla da sizi cezbedecek bir yerdir. Burada gece hayatının kalbi Marmaris Barlar Sokağı’nda atıyor.

Zevkinize göre seçebileceğiniz birçok canlı müzik yapan bar, kulüp, kafe ve karaoke mekanı bulabileceğiniz bu sokak, her gece yerli ve yabancı turistlerle dolup taşıyor. Buradaki eğlence mekanlarının çoğu sabah 4’e kadar açık.

Marmaris Gece Hayatını Keşfedin
Marmaris Gece Hayatını Keşfedin

Diğer bir eğlence bölgesi ise Uzunyalı Plajı’dır. Plaj boyunca sıralanmış onlarca kafe, bar ve disko, size sahil kenarında sabaha kadar eğlence vaat ediyor.

Marmaris villa tatilinizde gecelerinizi eğlenerek geçirmek istiyorsanız Marmaris Barlar Sokağına ve Uzunyalı Plajı’na mutlaka uğramanızı öneririz.

Marmaris villa kiralama sayfamızı inceleyerek villalarımız hakkında bilgi alabilir ve bu yaz tatilinizi Türkiye’nin en güzel tatil beldelerinden biri olan Marmaris’te geçirebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen ismini giriniz.