Orhaniye kiralık villa tatilinizde sizi bekleyen 10 harika şey
Orhaniye kiralık villa tatilinizde sizi bekleyen 10 harika şey

Hisarönü Körfezi’nin en güzel yerlerinden biri olan Orhaniye, doğal güzellikleriyle ve sunduğu birçok farklı aktiviteyle turistler tarafından çok seviliyor. Ege’nin el değmemiş koylarını keşfedeceğiniz tekne turları, at safarileri, dalış turları, gezebileceğiniz antik kentler ve birbirinden güzel balıkçı restoranlarıyla Orhaniye kiralık villa tatiliniz unutulmaz olacak.

Deniz, kum ve güneş üçlüsünü en güzel yaşayabileceğiniz yerlerden biri olan Orhaniye, çevresi çam ormanlarıyla çevrili el değmemiş koylara sahip. Bu güzel koyları keşfetmeye başlamadan önce Orhaniye’nin yemyeşil doğasında harika bir köy kahvaltısı yapabilir ve temiz havayı içinize çekebilirsiniz.

Orhaniye kiralık villa sayfamızdan villanızı seçtikten sonra burada çevrenizi saracak doğal ve tarihi güzellikleri keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Orhaniye kiralık villa hizmetlerimizi inceleyin ve son yıllarda villa tatilleri için Ege’de en çok tercih edilen yerlerin başında gelen Orhaniye’de yapabileceğiniz 10 şeye göz atın.

Marmaris’in En Güzel Beldelerinden Orhaniye’yi Keşfedin

Sakin deniziyle size harika bir yüzme deneyimi yaşatacak Orhaniye deniz, kum ve güneşle anılan bir tatil beldesi. Tarihi M.Ö. 3. yüzyıla kadar dayanan bu güzel yer, çam ormanları, dağlar ve tarihi zenginliklerle dolu. Size eşsiz bir deniz manzarası sunacak bu şirin beldeyi çok seveceksiniz.

Orhaniye, sakin denizinden dolayı bu bölgenin en önemli yat demirleme alanlarından biridir ve burada ormanın suya yansıyan görüntüleri eşliğinde tertemiz denizde keyifle yüzebilirsiniz.

Çevresinde birçok mavi bayraklı plaj ve el değmemiş koy bulunan Orhaniye’de Selimiye, Hisarönü, İnbükü Koyu ve Dişlice Adası gibi harika yerlere her gün tekne turları düzenleniyor.

Marmaris’in En Güzel Beldelerinden Orhaniye’yi Keşfedin
Marmaris’in En Güzel Beldelerinden Orhaniye’yi Keşfedin

Körfezin ortasında yer alan küçük adanın tepesinde Bybassos Krallığı’na ait tarihi bir kale kalıntısı var, buraya kayık veya botla gidebilir ve tepeye ulaştığınızda karşılaşacağınız sizi büyüleyecek muhteşem manzaranın bol bol fotoğrafını çekebilirsiniz.

Bu yaz tatilinizi, arkanızda çam ormanları önünüzde ise turkuaz bir deniz eşliğinde bol bol yüzerek ve güneşlenerek geçirmek istiyorsanız Orhaniye tam da aradığınız yer. Bütün gün yüzdükten sonra akşam saatlerinde sahildeki çay bahçelerinde büyüleyici gün batımını izleyerek dinlenmeyi ihmal etmeyin.

Ünlü Kızkumu Plajı’nda Yüzün

Orhaniye villa tatilinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri artık Orhaniye’nin sembolü haline gelen Kızkumu’dur. Denizin içine bir yol gibi 600 metre boyunca uzanan kumlarıyla Kızkum Plajı, Orhaniye’de harika zaman geçirebileceğiniz yerlerden biri. Kızkumu Plajı’nda denizin ortasında yürüyen insanlar göreceksiniz.

Doğanın içinde sakin bir tatil yapmak isteyen turistlerin bölgede en çok tercih ettiği yerlerden biri olan Kızkumu, çam ormanları arasında saklanmış eşsiz bir plajdır. Sıra dışı manzaralarıyla sizi çok etkileyecek Kızkumu Plajı’nda bütün gün yüzebilirsiniz.

Ünlü Kızkumu Plajı’nda Yüzün
Ünlü Kızkumu Plajı’nda Yüzün

Bu ünlü plaj aynı zamanda birçok efsaneye de konu olmuştur. Efsanelere göre Bybassos Kralı’nın kızı, kente saldıran korsanlardan kaçmak için bu plajda denize girer ama yüzme bilmediği için eteğine doldurduğu kumları denize serperek karşı kıyıya kadar ilerler, Kızkumu ismini bu efsaneden alıyor.

Bybassos Antik Kenti’ni Gezin

Marmaris ve Datça arasında Bozburun Yarımadası’nda Hisarönü mevkisinde yer alan Bybassos Antik Kenti tatilinize tarihi bir atmosfer katabilecek, gezilmeye değer bir yer.

Bybassos, Arkaik ve Klasik dönemlerde bu yarımadanın bir limandı. Burada gezebileceğiniz Bizans surlarının varlığı, tarihin ilerleyen dönemlerinde de buranın liman olarak kullanımının sürdüğünü gösteriyor. Antik kentte gezebileceğiniz yapılar arasında erken Bizans Dönemi’ne ait dairesel planlı tapınak ile apsise bitişik bir odası bulunan Kilikya tipinde bir kilise sayılabilir ayrıca kalıntılar arasında Kalkolitik Döneme ait kalıntılar da bulunuyor.

Antik kentin kalıntıları yol ile deniz arasındaki tepe yamaçlarına yayılmış durumda. Bu antik kentte hem tarihi kalıntıların hem de tepe yamacına ulaştığınızda karşınıza çıkacak muhteşem manzaranın fotoğraflarını çekeceksiniz.

Orhaniye Balık Restoranlarını Gezin

Orhaniye’nin bulunduğu Hisarönü Körfezi eşsiz balık restoranlarıyla ünlü. Tatilinizde Ege’nin muhteşem manzaraları ve yöresel mezeler eşliğinde harika balık ziyafetlerini tatmayı unutmayın.

Çipura, akya, trança, barbunya ve mezgit gibi balıkları hem çok taze hem de birçok farklı pişirme şekilleriyle Orhaniye balık restoranlarında tadabilirsiniz. Ayrıca burada karides, ahtapot ve kalamar da sofranızı süsleyecek.

Orhaniye’de sahil kesiminde balık çok popülerken iç kesimlerinde güveç türleri ve ızgaralar sevilir. Orhaniye villa tatilinizde yörenin eşsiz güvecinin de tadına bakabilirsiniz.

Ege’ni Muhteşem Koylarını Gezeceğiniz Tekne Turuna Katılın

Orhaniye villa tatilinizde limanda her gün bulabileceğiniz gezi tekneleriyle Ege’nin en güzel koylarına yelken açarak harika bir gün geçirebilirsiniz. Tatilinizde Ege’nin benzersiz turkuaz sularda yüzün, ilginç adaları ziyaret edin ve bölgenin tarihi hakkında bilgi edinin.

Sabah saatlerinde limanda demirlemiş teknenize ulaştığınızda Ege sahillerindeki bu unutulmaz yolculuğunuz başlayacak. Çift güverteli teknenizde Orhaniye kıyıları, İnbükü, Selimiye, Kameliya, Akvaryum gibi bölgenin en iyi koylarını ve ilginç görüntüsüyle sizi şaşırtacak volkanik Dişlice Adası’nı keşfedecek ve el değmemiş koyların serin sularında yüzmek veya dalışlar yapmak için molalar vereceksiniz.

Yüzerken deniz suyunun renginin inanılmaz değişimine şahit olabilirsiniz, günün ilerleyen saatlerinde zümrüt yeşilinden turkuaza, mordan maviye dönüşen denizde yüzmek sizi harika hissettirecek. Ege, sıcak ve tuzlu deniziyle size eşsiz bir yüzme deneyimi sunar.

Ege’ni Muhteşem Koylarını Gezeceğiniz Tekne Turuna Katılın
Ege’ni Muhteşem Koylarını Gezeceğiniz Tekne Turuna Katılın

Bütün bu koylar ve adalar sadece saf güzellikleriyle değil, aynı zamanda Roma döneminden kalma antik uygarlığın merkezi olmasıyla da ünlüler. Kamelya Adası’nda 12. yüzyıldan kalma Bizans kilisesini ziyaret edeceksiniz, bu adada yer alan zeytin ağaçlarının altında ve antik kilisenin önündeki mozaik panelin sihirli çemberinde bir dilek tutun.

Bu gezinizde mola vereceğiniz ilginç adalardan biri de Dişlice Adası’dır. Adayı saran büyük dişlek kayalar sizi hayrete düşecek. Sonraki durağınız olan Tavşan Adası ve Eşek Adası’nı gezerken hayvanları besleyerek güzel zaman geçirebilirsiniz.

Teknede yiyeceğiniz öğle yemeği ve tüm gün sınırsız yerli içecekler bu gezinize dahildir. Ege koylarına ve adalarına yaptığınız bu muhteşem yolculuk akşam üzeri saat 5 gibi bitiyor.

Ülkemizin En Güzel 10 Koyundan Birinde Yüzün

Orhaniye villa tatilinizde Türkiye’nin en güzel 10 koyundan biri olarak gösterilen Ovabükü Koyu’nda yüzme fırsatını kaçırmayın. Villanıza 1 saat mesafede bulunan Datça Yarımadası’nda yer alan Ovabükü, bölgedeki en güzel koydur.

Ovabükü Koyu’nun çevresi yemyeşil bir bitki örtüsüyle kaplıdır. Meşe, mersin ve keçiboynuzu ağaçları ile dolu çam ormanları, Ovabükü’nün masmavi sularında yüzerken çevrenizi saracak.

Ülkemizin En Güzel 10 Koyundan Birinde Yüzün
Ülkemizin En Güzel 10 Koyundan Birinde Yüzün

Ovabükü uzun ve etkileyici bir sahile sahip. Bölgedeki diğer koylara göre daha sessiz olan bu koy, sakin bir ortamda yüzmek ve güneşlenmek istiyorsanız tam size göre bir yer.

Ovabükü’nün gün batımları da muhteşemdir. Plajın arka tarafında bulunan kafelerde kahvenizi yudumlayarak gün batımını izleyebilirsiniz, ayrıca burada lezzetli yemekler yiyebileceğiniz güzel restoranlar da bulacaksınız.

Çam Ormanları İçinde At Sürün

Çam ormanlarıyla kaplı doğası ve görkemli manzaralara sahip tepelerinden dolayı Orhaniye, at safarileri için çok elverişli bir yer. Siz de Orhaniye villa tatilinizde bölgenin mükemmel doğasını at sırtında keşfedebilirsiniz.

Çam ormanlarında ve nehirlerin kıyılarında at süreceğiniz bu macerada daha önce hiç ata binmemiş olsanız bile safariye katılabilirsiniz çünkü tüm atlar size unutulmaz bir yolculuk sağlamak için özel olarak eğitilmiştir.

Binicilik, her gün sabah öğle ve akşam seferleriyle yapılıyor. Tur programı ve binicilik hakkında rehberinizden 15 dakika eğitim almanız bu maceranız için yeterli olacaktır. At sırtında gezerken güvenlik için kask takma zorunluluğu var.

Çam Ormanları İçinde At Sürün
Çam Ormanları İçinde At Sürün

Temiz havada ormanların arasında, muhteşem bir manzara eşliğinde zaman geçireceksiniz. Gezininiz boyunca profesyonel biniciler de yanınızda olacak ve gerekirse size yardım edecekler.

İyi eğitilmiş ve bölgeyi bilen bu atlar, sizin rahat bir sürüş yapmanızı sağlayacaklardır. Ay safarinizde çocuklarınız da at üstünde sizinle birlikte gelebilir.

Toplamda iki saat sürecek at üstündeki bu eşsiz yolculuğunuz sırasında nehirde yüzmek için küçük bir mola da vereceksiniz.

Orhaniye kiralık villa tatilinizde doğanın içinde harika bir gün sizi bekliyor.

Ege’nin Sualtı Güzelliklerini Görün

Orhaniye villa tatilinizde size unutulmaz anılar bırakacak bir etkinlik de tablo güzelliğindeki koylarında yapılan tüplü ve şnorkelli dalışlardır.

Her seviyeye dalış için uygun turlar bulabileceğiniz birçok acente bulunan Orhaniye’de, bölgenin muhteşem koylarında dalışlar yaparak Ege’nin ihtişamlı sualtı zenginliklerini kendiniz görebilirsiniz.

Bölgenin sıcak Akdeniz ikliminden dolayı yılın her ayı dalış yapma şansınız var. Teknenize binip dalış için hazırlanırken birbirinden güzel koylar sizi bekliyor olacak. Yol boyunca Aşk Adası, Kamelya Adası, Emel Sayın Koyu, Bencik Koyu ve Diş Adası gibi benzersiz güzellikleriyle sizi etkileyecek koylar ve adalar göreceksiniz.

Ege’nin Sualtı Güzelliklerini Görün
Ege’nin Sualtı Güzelliklerini Görün

Teknede masmavi denizin üstünde süzülürken güneşlenerek keyif yapabilir veya tüplü dalış deneyimi yaşayabilirsiniz. Bütün gün sürecek bu dalış heyecanı hem birbirinde güzel birçok koyu gezme şansı bulacak hem de sualtı dünyasını keşfedecek ve rengarenk balıklarla birlikte yüzeceksiniz.

İlk dalıştan sonra iştahınız oldukça açılacaktır. Siz, teknede lezzetli öğle yemeğinizi yerken tekneniz de yakıt ikmali yapar. Yemekten sonra ikinci dalış alana doğru yola çıkacaksınız. İkinci dalışınızı da yapıp denizin içindeki bu gizemli dünyayı yeterince keşfettikten sonra Orhaniye’ye geri dönmeden önce bolca yüzebilir ve şnorkelle küçük dalışlar yapabilirsiniz.

Huzur Diyarı Hisarönü’nü Gezin

Orhaniye villanızın kuzeyinde, size sadece 10 dakika mesafede huzurlu ortamı ve zengin aktiviteleriyle turistlerin akın ettiği Hisarönü beldesi bulunuyor. Hisarönü Körfezi, doğal güzellikleri ve benzersiz manzarasıyla sizi kendisine hayran bırakacak bir yer.

Hisarönü’nün denizi oldukça sığ olduğu için çocuklu aileler burayı özellikle tercih ediyor. Bölgenin temiz havası astım hastaları için rahatlatıcı ve tedavi edici özelliklere sahip.

Huzur Diyarı Hisarönü’nü Gezin
Huzur Diyarı Hisarönü’nü Gezin

Rüzgâr sörfü ve uçurtma sörfü yapmayı seviyorsanız Hisarönü’nün rüzgârlı havası gökyüzünden manzarayı izlemeniz için ideal. Burada deneyimli rehberler eşliğinde hiç deneyiminiz olmasa bile rüzgâr sörfünü ve uçurtma sörfünü deneyebilirsiniz.

Bybassos Antik Kenti de Hisarönü sınırları içinde yer alıyor ve buraya özel doğa yürüyüşleri düzenleniyor. Orhaniye villa tatilinizde tarihi kalıntılar arasında temiz havada yürüme fırsatını kaçırmayın.

Ünlü Gelgirme Kaplıcasında Şifa Bulun

Orhaniye villa tatilinizde size 1 saat uzaklıkta bulunan ülkemizin en ünlü kaplıcalarından birinde rahatlama ve şifa bulma fırsatınız da var.

Dalyan’da yer alan Gergirme Kaplıcası’nın yeraltı kaynaklarından 39 derece sıcaklıkta şifalı sular çıkar. Bu kükürtlü kaplıca suları vücuda çok faydalı klörür, sodyum, hidrojen sülfür, florür ve radyoaktif radon gazı içerir.

Bölgenin en ünlü kaplıcalarından biri olan Gelgirme Kaplıcası, 1990’lı yıllarda yeniden düzenlendi ve burada bulunan şifalı çamur ülkemizde güzellik çamuru olarak ünlendi. Burada yapılan çamur banyosu, günümüzde hem sağlık hem de eğlence kaynağı haline gelmiştir.

Ünlü Gelgirme Kaplıcasında Şifa Bulun
Ünlü Gelgirme Kaplıcasında Şifa Bulun

Gelgirme Kaplıcası, yüzlerce yıldır yöre insanlara şifa dağıtıyor, günümüzde ziyaretçiler burada çadırlar kuruyor ve günlerce burada kalıyorlar. Bu şifalı suların, başta insan metabolizması, sinir sistemi, romatizma, siyatik, kadın ve cilt hastalıkları olmak üzere pek çok derde deva olduğuna inanılıyor. Ameliyat olanlar da dinlenme dönemlerinde bu sulardan yararlanıyorlar.

Tatilinizde bir gününüzü ayırarak tarihi kaplıcanın şifalı sularıyla rahatlayabilir, yılın bütün stresini üstünüzden atabilir ve yenilenebilirsiniz.

Orhaniye kiralık villa sayfamızdan yemyeşil, insana huzur veren bir doğanın içinde, masmavi koylarla çevrili bu bölgede yapacağınız tatil için villanızı kolayca seçebilirsiniz.

Orhaniye kiralık villa hizmetimize göz atın ve tatilinizde Ege’nin deniz, kum ve güneş diyarlarından biri olan Orhaniye’nin tadını çıkarın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen ismini giriniz.