Söğüt villa tatilinizde görebileceğiniz 10 keşfedilmeyi bekleyen yer
Söğüt villa tatilinizde görebileceğiniz 10 keşfedilmeyi bekleyen yer

Marmaris Söğüt, çam ormanlarıyla kaplı muhteşem doğasıyla Akdeniz ve Ege’nin bütün güzelliklerini kendisinde toplayan ve son yıllarda villa tatillerinin gözdesi olan bir yer. Söğüt villa tatilinizde, gün batımının en güzel izlendiği yerlerden birinde doğal hayatın ve el değmemiş koyların arasında harika bir tatil yapabilirsiniz. Söğüt kiralık villa sayfamızdan villanızı seçtikten sonra Söğüt ve Bozburun Yarımadası’nı keşfetmeye başlayabilirsiniz. Karşınızda Yunan Simi Adası’nın güzel manzarası eşliğinde harika köy kahvaltıları yapabileceğiniz Söğüt hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle sizleri bekliyor.

Söğüt villa kiralama hizmetlerimizden aileniz ve arkadaşlarınızla yapacağınız tatili planladıktan sonra Ege ve Akdeniz arasında, doğallığı hiç bozulmamış Söğüt ve çevresinde yapabileceğiniz 10 şeye göz atabilirsiniz.

Marmaris’i Keşfedin

Söğüt villa tatilinizde 39 kilometre mesafede bulunan Marmaris’i gezebilir ve her yıl yüz binlerce turisti ağırlayan bu güzel tatil beldesinde harika zaman geçirebilirsiniz.

Marmaris, Türkiye’nin güneybatısında yer alan bir liman kenti ve çok ünlü bir turizm beldesidir. Ege kıyılarındaki en büyük tatil beldelerinden biri olan Marmaris, uzun sahil şeridi, çamlarla kaplı tepelerin olağanüstü manzarası, el değmemiş izole koyları, muhteşem plajları, antik kentleri ve marinaları ile Söğüt villa tatilinizde gezmeniz gereken yerlerden biri.

Tatilinizde mavi bayraklı Marmaris sahillerinde harika bir gün geçirebilir, Marmaris su parklarında eğlenebilir, gece kulüplerinde bütün gece dans edebilir, muhteşem tekne ve jeep safari turlarına katılabilirsiniz.

Marmaris'i Keşfedin
Marmaris’i Keşfedin

Marmaris’te ve çevresinde çok sayıda ince kumlu plaj ve muhteşem koylar bulunuyor. Bu harika koylara ve Dalyan’a sürekli tekne bulabilirsiniz. Marmaris yat limanı, Türkiye’nin en büyük yat limanlarından biridir ve Yunan Rodos adasına düzenli feribot seferleri var. Cennet gibi doğasıyla Marmaris ayrıca yat turizmi ve mavi yolculuk tekne turları için de önemli bir merkezdir.

Marmaris, kaliteli restoran ve kafelerle dolu, en güzel Marmaris restoranları ve kafeleri Marmaris Kalesi çevresinde yer alıyor. Bu güzel restoranlarda hem Akdeniz ve Ege yemeklerini hem de dünya mutfağının güzel örneklerini tadabilirsiniz.  Marina bölgesi sakin manzarası ve güzel restoranları ile romantik akşam yemekleri için ideal ayrıca buradaki mekanlar, akşam yemeğinden sonra çiftlerin veya grupların canlı müzik eşliğinde dans etmeleri için çok uygun.

Marmaris’in gece hayatı da çok canlıdır ve burada aralarından seçim yapabileceğiniz birçok bar, disko ve gece kulübü bulunur. Her türlü müzik tarzına göre eğleneceğiniz yer bulabileceğiniz Marmaris’te eğlence mekanları bar caddesi ve Uzunyalı Plajı çevresinde toplanıyor. Özellikle Uzunyalı Plajı’nda sahil kenarında denizi izleyerek çok güzel zaman geçirebileceğiniz açık hava plaj kulüplerini ziyaret edebilirsiniz.

Söğüt villa tatilinizde Marmaris alışveriş konusunda da sizi yalnız bırakmayacaktır. Tatil alışverişinizde deri, mücevher, giyim, halı, el işi, Türk lokumu ve hediyelik eşya mağazaları başlıca ilginizi çekecek yerler.

Bozburun Yarımadası’nın Manzarasını İzleyin

Bozburun özellikle yat turizmi açısından çok popüler bir belde. Oldukça sakin ve huzur dolu olan Bozburun Yarımadası yat ve tekne tersaneleri ile biliniyor ayrıca Bozburun kıyıları harika koylarından dolayı önemli yat duraklarından biri.

Bozburun’u keşfederken Asar tepesinde Larymna Antik Kenti’nin kalıntılarını gezebilir, bu tepede muhteşem doğa manzaralarının fotoğraflarını çekebilir ve harika bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Bozburun yarımadasının manzarasını izleyin
Bozburun yarımadasının manzarasını izleyin

Ayrıca Bozburun‘da çevre koylara düzenlenen birçok tekne turu var. Söğüt villa tatilinizde siz de kendinize en uygun turu seçerek el değmemiş koylarda yüzme ve dalış yapma fırsatı bulabilirsiniz, Kumlubük, Çiftlik, Arap Adası, Serçe, Bozukkale ve Korsan Koyu gezebileceğiniz harika koylardan bazıları.

Hisarönü Körfezi’nin Doğal Güzelliklerini Görün

Söğüt’ün kuzeydoğusunda yer alan Hisarönü çok sevilen ve huzur arayan turistlerin tercih ettiği bir tatil beldesi. Hisarönü Körfezi doğal güzellikleri ve benzersiz manzarasıyla sizi etkileyecek. Hisarönü aynı zamanda çevresinde yer alan İnbükü Koyu, Kartal Koyu, Tavşan Adası ve Bencik Limanı gibi muhteşem doğalarıyla ünlü ada ve koylarıyla tekne turlarının önemli duraklarından biri.

Hisarönü’nün denizi oldukça sığ olduğu için çocuklu aileler burayı özellikle tercih ediyor. Bölgenin temiz havası ve suyu özellikle astım hastaları için rahatlatıcı ve tedavi edici özelliklere sahip.

Hisarönü körfezinin doğal güzelliklerini görün
Hisarönü körfezinin doğal güzelliklerini görün

Rüzgâr sörfü ve uçurtma sörfü yapmayı seviyorsanız Hisarönü’nün rüzgârlı havası gökyüzünden manzarayı izlemeniz için ideal. Burada deneyimli rehberler eşliğinde hiç deneyiminiz olmasa bile uçurtma sörfünü deneyebilirsiniz.

Hisarönü aynı zamanda Marmaris çevresindeki en önemli binicilik merkezlerine de sahip. Bölgeyi at sırtında keşfetmek isterseniz burada birçok binicilik kulübü bulabilirsiniz.

Bybassos Antik Kenti de Hisarönü sınırları içinde yer alıyor ve buraya özel doğa yürüyüşleri düzenleniyor. Söğüt villa tatilinizde tarihi kalıntılar arasında temiz havada yürüme fırsatını kaçırmayın.

İçmeler Plajı’nda Yüzün

İçmeler Plajı’nın denizi sığ ve temiz, kumları ise parlak ve yumuşaktır. Çocuklu aileler için ideal bir plaj olan İçmeler, Söğüt villa tatilinizde yüzmeniz gereken yerlerin başında geliyor.

İçmeler plajında yüzün
İçmeler plajında yüzün

Bu sakin cennete yüzerken, hemen karşınızda harika bir dağ manzarası olacak ayrıca bu ünlü plaj güneşin batışını izlemek için mükemmel bir yer. Söğüt villa tatilinizde yeryüzündeki bu cennet parçasının tadını çıkarın.

Ormanlarda ve Nehir Kenarlarında At Sürün

Söğüt villa tatilinizde çam ormanlarının arasında, dağ nehirlerinin kıyılarında at süreceğiniz bu maceraya katılın. Daha önce hiç ata binmemiş olsanız bile bu geziye katılabilirsiniz çünkü tüm atlar size unutulmaz bir yolculuk sağlamak için özel olarak eğitilmiştir.

Binicilik, her gün sabah, öğle ve akşam seferleriyle yapılıyor. Bu muhteşem binicilik deneyimi için villanızdan alınacak ve 20 dakikalık bir yolculukla binicilik kulübüne ulaşacaksınız. Bu bölge çam ormanları ve temiz havasıyla eşsiz bir yer. Tur programı ve binicilik hakkında rehberinizden 15 dakika eğitim almanız bu maceranız için yeterli olacaktır. At sırtında gezerken güvenlik için kask takma zorunluluğu var.

Ormanlarda ve nehir kenarlarında at sürün
Ormanlarda ve nehir kenarlarında at sürün

Temiz havada ormanların arasında, muhteşem bir manzara eşliğinde zaman geçireceksiniz. Gezininiz boyunca profesyonel biniciler de yanınızda olacak ve gerekirse size yardım edecekler.

İyi eğitilmiş ve bölgeyi bilen bu atlar, sizin rahat bir sürüş yapmanızı sağlatacaklar, bu gezinizde çocuklarınız da at üstünde sizinle birlikte gelebilir.

Toplamda 2 saat sürecek at üstündeki bu eşsiz yolculuğunuz sırasında nehirde yüzmek için küçük bir mola da vereceksiniz. Söğüt villa tatilinizde doğanın içinde harika bir gün sizi bekliyor.

El değmemiş Koylarda Tüple Dalış Yapın

Söğüt villa tatilinizde unutulmaz dalış deneyimleri yaşayın. Bozburun ve Marmaris çevresi, el değmemiş tablo güzelliğindeki koylarından dolayı, tüplü ve şnorkelle dalış turlarıyla turistleri kendine çeker.

El değmemiş koylarda tüple dalış yapın
El değmemiş koylarda tüple dalış yapın

Bölgenin muhteşem koylarında dalışlar yaparak hem eğlenceli bir gün geçirebilir hem de buranın sualtı dünyasını inceleyebilirsiniz. Her deneyim seviyesine uygun turlar bulabileceğiniz birçok acenteden birini seçerek harika dalışlar yapabilirsiniz.

Ünlü Turunç Plajı’nda Yüzün

Marmaris’e oldukça yakın olan bu plaj, muhteşem doğası ve şirin restoranlarıyla ziyaretçileri kendine çekiyor. Turunç Plajı, mavi bayraklı plaj statüsündedir yani deniz çok temiz ve berraktır.

Ünlü turunç plajında yüzün
Ünlü turunç plajında yüzün

Bu berrak sularından dolayı Turunç Plajı’nda en önemli aktivitelerden biri dalıştır, kayalık alanların ve sualtı mağaralarının çokluğu sebebiyle birçok mükemmel dalış noktası bulunan bu plajda, kristal güzelliğindeki denizde suyun altındaki yaşamı incele şansı bulacaksınız.

12 Adalar Tekne Turuna Katılın

Söğüt villa tatilinizde geleneksel Türk ahşap tekneleriyle masmavi sularda gezinti yapmak ve Akdeniz’in en romantik koylarında yüzmek için zaman ayırın.

12 Adalar tekne turlarına katılarak turkuaz koyların, küçük adaların, tenha plajların muhteşem manzarasının tadını çıkarabilir ve kristal berraklığında mavi sularda yüzebilirsiniz. Kızıl Ada, Katrancı Adası, Yassıca Adası, Akvaryum Koyu, Göcek Adası, Tavşan Adası gezeceğiniz başlıca yerlerdir.

12 Adalar tekne turuna katılın
12 Adalar tekne turuna katılın

Yolculuğunuz boyunca kristal güzelliğindeki denizin ortasında, yemyeşil kıyı manzaraları eşliğinde, teknenizin güvertesinde keyifle güneşlenebilir ve mola verilen muhteşem koylarda dalışlar yapabilirsiniz.

Tekne yolculuğunuz boyunca yunusları, uçan balıkları ve hatta deniz kaplumbağalarını görme olasılığınız yüksektir. Çocuklu aileler, insanlardan korkmayan ve gelmenizi dört gözle bekleyecek çok sayıda tavşanın yaşadığı Tavşan Adası ziyaretinden çok keyif alacaklardır.

Yüzmekten yorulduğunuzda teknenizde barbeküde hazırlanmış güzel yemeklerin tadını çıkarın.

Jeep Safari İle Doğal Yaşamı İzleyin

Söğüt villa tatilinizde Bozburun Yarımadası’nın doğal manzarasını ve vahşi yaşamını, engebeli orman yollarında bir jeep turu ile keşfedin. Görkemli Turgut Şelalesi’ni izleyin, ormanlardan ve zorlu yollardan geçtikten sonra harika bir plajda yüzüp güneşlenmek için kendinize izin verin.

Villanızdan sabah saatlerinde alınırsınız ve o günün macerası başlar. Jeeplerin hazır beklediği başlangıç ​​noktanıza geldikten sonra, yolculuk hakkında bir brifing için rehberinizle ve sürücülerle tanışırsınız. Sonra jeeplere binerek dağların eteklerine ve bölgenin kırsal yörelerine doğru yolculuğunuza başlarsınız.

Jeep safari ile doğal yaşamı izleyin
Jeep safari ile doğal yaşamı izleyin

Direksiyonda profesyonel sürücüler olacak ve siz tepelere doğru ilerlerken manzaranın fotoğraflarını çekebilir ve ortamın tadını çıkarabilirsiniz. Birkaç kısa mola ile ormanın içinden, tepelerin üzerinden ve çiftlik evlerinin arasından geçeceksiniz, en sonunda olağanüstü liman manzarası sizi karşılayacak.

Ormanı geçtikten sonra eşsiz bir kumsalın bulunduğu, sessiz, huzurlu ve bir o kadar da ünlü olan Çiftlik Koyu’na, kayalık araziden geçerek ulaşacaksınız.

Bölgenin en önemli köylerinden biri olan Bayır’ı ve 3.000 yıllık bir tarihe sahip bu bölgeyi keşfetmeye başlamadan önce dinlendirici bir mola verin. Öğle yemeği için bir restoranı ziyaret edebilir ve yerel arıcılık çiftliklerinden getirilmiş lezzetli balın tadına bakabilirsiniz.

Öğleden sonra Turgut Şelalesi’ne doğru yola çıkacak ve Turgut Vadisi’nin otantik evleri ve tarlaları arasından geçeceksiniz.

Turgut Şelalesi’nin muhteşem güzellikteki manzarasında yeterince dinlendikten sonra villanıza dönüş için tekrar yola koyulabilirsiniz.

Marmaris ve Dalyan Koylarını Tekneyle Gezin

Söğüt villa tatilinizde sabahtan gün batımına kadar deniz kaplumbağaları yuvalarını ziyaret edin, Likya mezarlarını görün, çamur banyosu yapın ve muhteşem sularda yüzün.

Marmaris limanından bineceğiniz tekneyle, Marmaris Körfezi’nden Akdeniz’e uzanan bu eşsiz yarımadada Adaköy manzaralarını izleyin.

İlk durağınız yarımadanın kuzey kıyısında, Akvaryum Koyu olarak bilinen güzel bir plajda verilecek. Renkli balıklarla beraber berrak sularda yüzmek için mola vereceksiniz, yüzdükten sonra plaja çıkıp güneşlenebilirsiniz. Burada isterseniz kolayca keşfedebileceğiniz bir dizi fosfor mağarası da bulunuyor.

Mavi sulardaki yolculuğunuz devam ederken sonraki durağınız ve Fethiye’nin batısındaki muhteşem tatil beldesi Dalyan olacak.

Dalyan’ın muhteşem manzarası karşısında teknenizde harika bir öğle yemeği yiyecek ve sonrasında ünlü İztuzu Plajı’na geçeceksiniz.

Caretta caretta deniz kaplumbağaları yumurtlama alanlarından dolayı İztuzu Plajı “Kaplumbağa Plajı” olarak da bilinir. Bu muhteşem kum sahillere sahip plajda güneşlenebilir ve İztuzu’nun berrak sularına kendinizi bırakabilirsiniz.

Marmaris ve Dalyan koylarını tekneyle gezin
Marmaris ve Dalyan koylarını tekneyle gezin

Tekneniz size eşsiz manzaralar izletmek için Dalyan Nehri boyunca seyrine devam edecek. Burada mola verdiğinizde şifalı çamur banyoları yapabilir ve doğal termal havuzunda rahatlayabilirsiniz.

Cilt sorunlarına ve romatizmaya iyi gelen mineral yoğun çamurda zaman geçirirken fotoğraf çektirmeyi unutmayın. Daha sonra rehberiniz eşliğinde kayalara oyulmuş kral mezarlarını görmek için Kaunos Antik Kenti’ni gezeceksiniz. Bu güzel tarihi kentte sizi muhteşem antik manzaralar bekliyor.

Antik kent gezinizden sonra İztuzu Plajı’nda tekneye dönecek ve gün batımı manzaraları eşliğinde dönüş yoluna koyulacaksınız.

Söğüt villa kiralama sayfamızdan size en uygun villayı seçtikten sonra, çam ormanları arasında temiz havasıyla ünlü Söğüt’ün bütün güzelliklerini yaşayabileceğiniz tatilinizin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Söğüt kiralık villa hizmetleriniz ile Söğüt, Hisarönü, Bozburun ve Marmaris sizi bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen ismini giriniz.