Turgutreis kiralık villa tatilinizde keşfedebileceğiniz büyüleyici yerler
Turgutreis kiralık villa tatilinizde keşfedebileceğiniz büyüleyici yerler

Bodrum Turgutreis beldesi belki de ülkemizde gün batımının en güzel izlendiği yer, bu yüzden “Gün Batımı Kasabası” olarak anılan Turgutreis’de nerede durursanız durun harika bir gün batımına şahit olacaksınız. Turgutreis kiralık villa sayfamızdan villanızı seçtikten sonra zeytin ağaçlarının kapladığı bu beldede Ege’nin masmavi deniz manzarası eşliğinde harika bir tatil yapabilirsiniz.

Rüzgâr sörfü ve Bodrum Yarımadası’nın alışveriş merkezi olmasıyla ünlü Turgureis, muhteşem marinası, harika restoranları ve manzaralarıyla unutulmaz bir tatil geçirmenizi sağlayacak bir yer.

Turgutreis villa kiralama hizmetlerimizi inceleyin ve burada keşfetmeniz gereken büyüleyici yerlere göz atın.

Turgutreis’i Keşfedin

Bodrum merkezine 25 dakika uzaklıkta, Bodrum Yarımadası’nın batı kıyılarında yer alan Turgutreis, birbirinden güzel 15 mavi bayraklı plaja ve muhteşem bir yat limanına sahip tam bir tatil beldesidir.

Turgutreis’in mavi bayraklı plajlarında rüzgâr sörfü ve yelkencilik gibi birçok su sporunu deneyebileceğiniz merkezler bulunuyor. Batı rüzgârlarından dolayı dalgalı bir denize sahip olan Turgutreis yine de çok temiz kumsal ve denizinden dolayı binlerce insanı kendine çekiyor.

Turgutreis’i Keşfedin
Turgutreis’i Keşfedin

Osmanlı İmparatorluğu’nun en ünlü denizcisi olan Turgut Reis bu güzel beldenin isim babası. Turgutreis’de gezerken büyük keyif alacağınız otantik sokaklar hem Ege’nin geleneksel mimari anlayışıyla uyumlu hem de modern mimarilere sahip evlerle dolu.

Bodrum Turgutreis’de güneşin ve denizin keyfini çıkarabileceğiniz birçok harika plaj ve koy bulunuyor. Villa tatilinizde bu benzersiz plajları ve koyları keşfedebilir, kristal güzelliğindeki masmavi sularda yüzebilirsiniz.

Turgutreis aynı zamanda Bodrum Yarımadası’nın alışveriş merkezi sayılıyor. Merkezde yer alan otantik çarşıda bol bol gezebilir ve harika bir tatil alışverişi yapabilirsiniz.

Bodrum Turgutreis Günbatımı Plajı

Ülkemizde gün batımını en güzel izleyeceğiniz yer olan Turgutreis Günbatımı Plajı, muhteşem bir manzara eşliğinde romantik anlar yaşayabileceğiniz bir yer. Bodrum Yarımadası’nın batı ucunda yer alan bu güzel plaj, 2005 yılından beri her yıl mavi bayrak ödülü alıyor.

Bodrum Turgutreis Günbatımı Plajı
Bodrum Turgutreis Günbatımı Plajı

Villanıza 5 dakika, havaalanına ise sadece 45 dakika uzaklıkta olan Turgutreis Günbatımı Plajı’na ulaşım çok kolaydır ve 150 metre uzunluğundaki bu eşsiz plaj hem manzarası hem tertemiz denizi ve kumsalından dolayı bölgenin en popüler plajlarından birisidir.

Turgutreis Marina

Turgutreis villa tatilinizde merkezde bulunan görülmeye değer marinayı mutlaka gezmelisiniz. Bodrum Yarımadası’nda her yıl daha fazla ziyaretçi çeken Turgutreis’de gezeceğiniz D-Marin Turgutreis Marina birbirinden güzel restoranlara, kafelere ve mağazalara sahip.

Turgutreis Marina
Turgutreis Marina

Turgutreis’in plajaları gibi marinası da mavi bayrak ödülüne sahip. Burada Ege’nin muhteşem koylarını keşfedebileceğiniz tekne turlarına çıkabilir, romantik bir manzara eşliğinde harika akşam yemekleri yiyebilir ve tatil alışverişinizi yapabilirsiniz.

Turgutreis’de Rüzgâr Sörfü Yapın

Turgureis son yıllarda tam bir rüzgâr sörfü cenneti haline geldi. Turgutreis, devamlı esen ama rahatsız edici olmayan güzel rüzgarlarından dolayı Bodrum’un en önemli rüzgâr sörfü merkezlerinden biri.

Turgutreis’de Rüzgâr Sörfü Yapın
Turgutreis’de Rüzgâr Sörfü Yapın

Turgutreis villa tatilinizde ister deneyimli ister deneyimsiz olun rüzgâr sörfünü deneyebilirsiniz. Aynı zamanda rüzgâr sörfü dışında su kayağı ve birçok su sporunu da Turgutreis’de deneme şansınız var.

Fener Plajı

Rüzgâr sörfü için ideal bir plaj olan Fener Plajı, kum sahilinde güneşin tadını çıkarabileceğiniz ve fener burnunun ucunda yer alan harika restoranlarda mükemmel bir manzara eşliğinde lezzetli deniz ürünleri yiyebileceğiniz bir yer. Fener Plajı, Turgutreis villanıza 5 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Aspat Plajı

Aspat Plajı ve burada bulunan Aspat Mağarası, tarihte Cenevizli korsanlara da ev sahipliği yapmış, muhteşem bir kum sahili ve kristal güzelliğindeki masmavi suları ile mutlaka görmeniz gereken bir yerdir.

Aspat Plajı aynı zamanda önemli yat demirleme duraklarından biri. Plajda yer alan kalıntıları takip ederek tarihi bir kaleye ulaşabilirsiniz. Kalede karşınıza görkemli bir Ege manzarası çıkacak, bu eşsiz manzaranın bol bol fotoğrafını çekebilirsiniz.

Aspat Plajı, Turgutreis villanıza sadece 11 kilometre mesafede bulunuyor.

Meteor Plajı

Turgutreis villanızın 8 kilometre güneyinde bulunan Meteor Plajı, plajı saran palmiye ağaçları, berrak denizi ve yemyeşil görüntüsüyle sizi büyüleyecek kadar güzel.

Karaincir Plajı

İki büyük tepenin arasında yer alan bu plaj konumundan dolayı rüzgâr almayan bir yer. İnce kumlu eşsiz sahili ve sakin suları ile size harika bir yüzme deneyimi yaşatacak plajda lezzetli deniz ürünlerini tadabileceğiniz kaliteli restoranlar da bulunuyor.

Turgutreis villanıza 9 kilometre uzaklıkta bulunan Karaincir Plajı’na Turgutreis’den düzenli olarak yapılan dolmuş seferleriyle de ulaşabilirsiniz.

Camel Plajı

Tatilinizde yüzebileceğiniz benzersiz bir plaj da Camel Plajı’dır. Bodrum‘un Ortakent Yahşi bölgesinin en batısında yer alan ve eski adı Kargı Koyu olan Camel Plajı, ismini eski dönemlerden beri plajın kumsalını çok seven develerden dolayı almıştır.

Camel Plajı
Camel Plajı

Günümüzde hala burada deve turları düzenleniyor ve siz de bu deve turlarına katılarak kumsalı deve üstünde keşfedebilirsiniz.

Camel Plajı oldukça uzun bir kumsala sahip ve burada bir çöl havası hissedeceksiniz. Plajın kumlarında, dünya üzerinde çok az bulunan zambakları da görmeyi unutmayın.

Akyarlar Plajı

Turgutreis villa tatilinizde Bodrum’un en popüler plajlarından biri olan Akyarlar Plajı’nı gezme şansı da bulacaksınız. Bu ünlü plaj villanıza sadece 16 dakika uzaklıkta yer alıyor. Plajın muhteşem kumları ve berrak denizi görülmeye değer güzellikte.

Antik çağlarda Arhialla olarak bilinen Akyarlar’ın tepelerine doğru kısa bir yürüyüş yapabilir, karşıda yer alan küçük Yunan adalarının, masmavi denizin ve yemyeşil sahil şeridinin eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz.

Akyarlar Plajı, rüzgâr sörfü yapmak için de çok uygun bir denize sahiptir. Bu güzel plajda dinlenirken isterseniz rüzgâr sörfünü de deneyebilirsiniz.

Eskiden balıkçılıkla geçinen yöre halkının size sunacağı taze deniz ürünlerinden oluşan ziyafeti bu güzel plajda bol bol yüzdükten sonra tatmanızı öneririz.

Bodrum Yarımadası’nın en güzel plajlarından biri olarak gösterilen Camel Plajı hem sığ ve temiz denizi hem de deve turlarından dolayı turistlerin çok ilgisini çeken bir yer.

Gümüşlük

Turgutreis villa tatilinizde görmeniz gereken güzel bir yer de villanıza 14 dakika uzaklıkta bulunan mavi bayrak ödüllü plajıyla Gümüşlük’tür.

Hemen karşısında yer alan ünlü Tavşan Adası’na yürüyerek ulaşabileceğiniz bu muhteşem plaj, 500 metrelik uzunluğuyla bölgede çok sevilen bir yer.

Gümüşlük
Gümüşlük

Gümüşlük Plajı’nın tertemiz kumsalında güneşlenip ödüllü masmavi sularında serinleyerek harika bir gün geçirebilirsiniz. Doğal bir liman olan bu yerde batı rüzgarlarından dolayı deniz bazen dalgalı olabiliyor.

Gümüşlük sahilinde birçok balık restoranı bulabilir ve akşam yemeğinizde yöresel mezeler eşliğinde harika bir balık ziyafeti tadabilirsiniz.

Yarımadanın Alışveriş Merkezi Turgutreis

Turgutreis sadece muhteşem doğası ve deniziyle değil aynı zamanda Bodrum Yarımadası’nın alışveriş merkezi olmasıyla da ünlü.
Her cumartesi günü yarımadanın en büyük gıda ve giyim pazarı Turgutreis’de kuruluyor. Bu pazarı gezerek tatil alışverişinizin büyük bölümünü burada yapabilirsiniz.

Bu pazar dışında Turgutreis merkezde yer alan çarşı, yazları açılan ressamlar sokağı ve el sanatları sokağıyla gezmeniz gereken bir yer. Turgutreis bu harika alışveriş sokaklarıyla tam bir açık hava alışveriş merkezi olarak büyük ilgi görüyor.

Özellikle el sanatları sokağında kişisel tasarımcıların birbirinden güzel geleneksel el işlerini, renkli kabak lambaları, eşsiz kağıt boncukları, keçe kuklaları, geleneksel kanaviçe işlemeleri, harika takıları ve hediyelik eşyaları bulabilirsiniz.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

Yaka Köyü yolu üzerinde bulunan taştan yapılardan oluşan bir alan olan Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü görülmeye değer bir yerdir.

Bu ilginç yapı çeşitli sergilere, konserlere ve birçok sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Özellikle yaz aylarında hizmet veren Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, geçmişten günümüzde sanatsal eserlerin sergilenmesi için bir buluşma noktası.

Turgutreis villa tatilinizde bu benzersiz sanat köyüne uğrayabilir, köyde sergilenen sanat eserlerini inceleyebilir ve harika bir tatil alışverişi yapabilirsiniz.

Bodrum Barlar Sokağı

Turgutreis’in sakin gece hayatının aksine çılgın eğlenceler arıyorsanız villanıza 19 kilometre uzaklıkta yer alan Bodrum Barlar Sokağı’nı mutlaka görmelisiniz.

Bodrum Barlar Sokağı
Bodrum Barlar Sokağı

Bodrum sadece benzersiz koyları, plajları ve tarihiyle değil renkli gece hayatıyla da ünlüdür. Bodrum merkezinde yer alan barlar sokağı pop, rock ve caz barları ile birçok müzik türünü canlı olarak dinleyebileceğiniz, dans ederek eğleneceğiz mekanlara sahiptir. Küçük şirin barlardan çok büyük ve popüler kulüplere kadar bu sokakta eğlence adına aradığınız her şeyi bulabilirsiniz

Yunan Kos Adası

Turgutreis villa tatilinizde marinada kolayca bulabileceğiniz gezi tekneleriyle ünlü Yunan adası Kos’u gezme şansınız da var. Küçük Kos Adası’nı gezerek buranın neden bu kadar popüler bir yer olduğunu görebilirsiniz. Kos gezinizde Yunan ve İtalyan mimari örneklerini, görkemli plajları, beyaz boyalı evleri, otantik yol üstü kafe ve dükkanlarını gezerek güzel bir gün geçirebilirsiniz. Bodrum sahillerine sadece 19 kilometre uzaklıkta bulunan Kos, günübirlik ziyaretler için gerçekten çok keyifli bir yerdir.

Yunan Kos Adası
Yunan Kos Adası

Adanın dar sokaklarında dolaşırken, Yunan ve İtalyan tarihini yansıtan renkli binalara ve ihtişamlı mimariye hayran kalacaksınız. Kos Adası’nı gezerken antik dünyanın en tanınmış şifa merkezlerinden biri ve aynı zamanda Hipokrat’ın doğum yeri olan Asclepeion’u ziyaret edebilir, kasaba meydanını kaplayan ilginç hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yapabilirsiniz.

Bodrum Antik Tiyatrosu

Bodrum Turgutreis villa tatilinize tarihi bir atmosfer katmak için görmeniz gereken bir yer de villanıza 30 dakika uzaklıkta bulunan dünyaca ünlü Bodrum Antik Tiyatrosu’dur.

Turgutreis’e giden ana yol üzerinde, Kral Mausolos tarafından M.Ö. 4. yüzyılda 5000 bin kişilik olarak yaptırılan bu antik tiyatro, yamaçta dayalı ve at nalı şeklinde inşa edilmiştir.

Bodrum Antik Tiyatrosu
Bodrum Antik Tiyatrosu

Kapasitesi ilerleyen zamanlarda 13.000’e çıkarılan Bodrum Antik Tiyatrosu, yaz aylarında önemli konserlere ve etkinliklere ev sahipliği yapar. Aynı zamanda bu antik tiyatro, 1973 yılında yapılan kazılarda bulunan eserlerden sonra açık hava müzesi olarak düzenlenmiştir. Helen döneminden Bodrum’da kalan ve günümüze kadar korunan eserler arasında çok önemli bir yere sahip olan bu efsanevi tiyatro sahne binası, yarım yuvarlak orkestra bölümü ve oturma kademeleri olarak üç bölümden oluşuyor.

Bodrum Antik Tiyatrosu’nda bol bol fotoğraf çektirebilir ve tatilinizde fırsat bulursanız burada yapılan güzel etkinliklere katılarak eğlenebilirsiniz.

Efes Antik Kenti

Turgutreis villa tatilinizde dünyaca ünlü Efes’i gezebilirsiniz. Bir zamanlar antik dünyanın ticaret merkezi olan Efes, günümüzde dünyaca ünlü harabeleri ve din tarihi açısından büyük öneme sahip.

Bu gezinizde geçmiş çağların klasik mimarilerine, muhteşem Efes Antik Kenti’ne ve ünlü Artemis Tapınağı’na yakından bakma fırsatı bulacaksınız.

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve her yıl milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Efes Antik Kenti, dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Artemis Tapınağı’na da ev sahipliği yapar. Yunan Tanrıçası Artemis’e adanmış antik tapınaktan geriye kalan tek sütunun etrafında, Yunan, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinden kalma birçok eser görebilirsiniz.

Mermerle döşeli antik sokaklarda gezerken Odeon, Agora, Hadrian Tapınağı, Anıtsal Çeşmeler, Antik Roma Hamamları ve Celsius Kütüphanesi görebileceğiniz benzersiz yerler arasındadır.

Turgutreis Gece Hayatı

Turgutreis, bu yarımadada bulunan diğer tatil beldelerine göre nispeten sakin bir gece hayatına sahip. Bodrum ve Gümbet’in büyük eğlence mekanlarından farklı olarak Turgutreis’de gece hayatı küçük barlardan oluşuyor.

Turgutreis Gece Hayatı
Turgutreis Gece Hayatı

Çılgın eğlenceler arıyorsanız Bodrum Barlar Sokağı’na gitmenizi ama daha sakin bir atmosferde içeceğinizi yudumlamak ve romantik akşamlar geçirmek istiyorsanız Turgutreis barlarını tercih etmenizi öneriyoruz.

Turgutreis villa kiralama sayfamızı inceleyerek tatil için villanızı seçebilir, bütün bu harika yerleri görebilir, aileniz ve arkadaşlarınızla hiçbir zaman unutamayacağınız bir tatil yapabilirsiniz.

Turgutreis kiralık villa sayfamızdan villanızı seçin ve bu yaz unutulmaz bir tatil yapın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen ismini giriniz.