Tatil için kiralık villa tercih etmenizin sağlayacağı 5 avantaj
Tatil için kiralık villa tercih etmenizin sağlayacağı 5 avantaj

Tatil için kiralık villa arayışınız daha önce olmuş muydu?

Belki de seyahatlerinizde şimdiye kadar daha çok otel, tatil köyü, butik otel gibi seçenekleri değerlendirmiş olabilirsiniz. Elbette bunun öncelikli nedenlerinin başında, tatiliniz boyunca hizmetlerin size sunuluyor olması geliyor. Bununla birlikte, yüzme havuzu, lüks ve konforlu konaklama imkanı da cabası.

Peki seyahatleriniz sırasında tatilinizin aslında o kadar da konforlu olmadığını, tatilin pek de beklediğiniz kadar huzurlu, size özel ve hesaplı bir şekilde noktalanmadığını düşündüğünüz oldu mu? İşte bu noktada konaklama sektöründe hayallerinizi karşılayacak yepyeni ürünler, kiralık villalar artık devreye girmiş durumda. Siz de ailecek son derece keyifli, gideceğiniz destinasyonda kendinizi evinizde kadar rahat hissedeceğiniz, lüks bir tatil hayal ediyorsanız, kiralık villa seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Daha önce kiralık villa deneyimi olmayanlar, kuşkusuz ki seyahatlerinde villa kiralama avantajlarını merak ediyor olabilirler. Eğer siz de onlardan biriyseniz, önümüzdeki seyahatinizde yurt içi ve yurt dışı fark etmeksizin lüks villa kiralama tecrübesini yaşayarak, sahip olacağınız lüks seyahat koşullarını gözlemleyebilirsiniz. Ancak dilerseniz, hemen şimdi sizlere seyahatlerde lüks villa kiralamak ve bunun size kazandıracağı fırsatlardan birkaçını sıralayabiliriz. İşte kışlık veya yazlık villa kiralama ve size sunacağı 5 avantaj…

1- Konforunuzu temin eder

Elbette “tatil” dendiğinde pek çok kişinin aklına öncelikle “lüks” ve “konfor” geliyor. Konforlu bir şekilde konaklama imkanına sahip olmak, tatilcilerin dinlenebildiklerini hissetmeleri bakımından son derece önemli. Ancak bazı işletmelerde kullanılmaktan artık yıpranmış nevresimler ya da ergonomisi bozulmuş yataklarla karşılaşabiliyor, kırık şezlonglara ya da ailenizle birlikte keyifli bir şekilde oturabileceğiniz, havuz kenarında boş oturma grupları bulamama gibi durumlar yaşanabiliyor. Bu da tatilden beklentilerinizi elbette ki karşılamıyor.

Buna karşılık, lüks kiralık villalar aradığınız tüm bu özellikleri kusursuz bir şekilde karşılayabilir. Villa kiralama sözleşmelerinde yer alan, kullanıcıya ait hasarla ilgili maddeler, bir sonraki kullanıcının villada yer alan eşyaları sorunsuz bir şekilde kullanabilmesini teminat altına alıyor. Dolayısıyla her yeni konaklama talebinde, misafirlerin konfor sağlamasını engelleyecek unsurlar bertaraf edilmiş oluyor. Sizin de aklınıza “tatil” dendiğinde, “konfor” geliyorsa, tatil için villa kiralama alternatifini değerlendirebilirsiniz.

2- Şehri keşfetme imkanı tanır

Otel ve tatil köyleri, şehir otelleri dışında genellikle şehir ve belde merkezlerine uzak yerlerde bulunur. Bununla birlikte hemen tüm otel ve tatil köyü işletmeleri, her şey dahil sistemleriyle sizi cezbeder ve seyahat etmek, keşfetmek aklınıza dahi gelmeyebilir. Ayrıca zaten önceden ücretini ödediğiniz pek çok imkandan yararlanamayacağınız ve ekstra ücret harcamak istemeyeceğiniz için şehri keşfetme düşüncesinden vazgeçebilirsiniz de.
Ancak tatil için kiralık villa tercih ettiğinizde, hem şehrin nezih bir bölgesinde konaklayabilir hem de bu bölgenin kafe ve restoranlarını, müzeleri, kültür ve sanat etkinlikleri ile günlük yaşantılarını keşfe çıkabilirsiniz. Seyahat ettiğiniz destinasyondaki eviniz olan kiralık villalar, sizi bulunduğunuz destinasyonun bir parçası haline getirir. Oradaki günlük yaşama karışmak ve şehrin günlük yaşantısını tecrübe etmek için siz de seyahatinizde lüks villa kiralama alternatifini gözden geçirebilirsiniz.

3- Özel hayatın mahremiyetini korur

Çiftler, özellikle de romantizm dolu bir tatil ya da balayı gibi hayalleriniz, kalabalık otel ve tatil köylerinde suya düşüyor olabilir. Başbaşa, sakin, huzur ve romantizm dolu bir hafta sonu kaçamağı da şahane bir fikir olabilirdi. Elbette ortak kullanım alanları bulunan konaklama alternatifleri, bu durumda size göre değil.

Bununla birlikte ailecek yapacağınız tatillerde de yalnızca ailenizle tatilin tadını doyasıya çıkarmak en doğal hakkınız.

Bu durumda lüks villa kiralamak size sonsuz bir mahramiyet sağladığı gibi sessizlik, huzur ve rahatlığı da bir arada verir. Lüks havuzlu villa seçeneklerini tercih ettiğinizde, havuz kenarında dilediğiniz gibi güneşlenebilir, çocuklu aile olarak konaklayacaksanız, çevrede herhangi bir yabancıyı rahatsız etme düşüncesi olmaksızın onların gönüllerince havuz aktiviteleri yapmalarına ortam hazırlayabilirsiniz. Sizce de hayali bile harika değil mi?

4- Sağlık ve hijyen bakımından güven verir

Oteller ve tatil köylerinde özellikle ortak havuz, tuvalet ve duşlarda sağlık ve hijyen konusuna takılanlardansanız, odaların sürekli yeni kişilerin kullanımına açılmasından dolayı havlu, nevresim, yastık gibi eşyaların temizliğinden ve hijyeninden endişe duyuyorsanız, villa kiralama tam da sizin aradığınız seyahat ürünü!

Sürekli misafir sirkülasyonu olmadığı gibi, her yeni konaklamada değiştirilen, hijyeni sağlanan ve ilk maddede de bahsi geçtiği gibi kiralama sözleşmelerinde misafire ait hasarların tahsil edilmesi kuralının bulunmasından dolayı ev tekstili ürünlerinde de hijyen ve sağlık ön planda tutuluyor; bu ürünler yıpranmış ya da zarar görmüş olarak karşınıza çıkmıyor.

Buna ek olarak, konakladığınız müddetçe havuzu yalnızca size tahsis edilmiş olması ve yine konaklama sirkülasyonunun sıklıkla yaşanmaması, havuzda da endişe duymaksızın tatilin tadını çıkarmanıza olanak sağlıyor. Siz de sevdiklerinizle birlikte hijyen ve sağlık konusunda endişe duymadan tatilinizi yapabilir, bu konuda da içinizi rahat tutabilirsiniz.

5- Tasarruf etmenize yardımcı olur

Kiralık villanızda yakmadığınız elektrik, yemediğiniz yemek ya da kullanmadığınız alkolün parasını ödemeden tatil yapabilir, tüm ekstra ödemelerden kurtularak, gerçekten tatile para vermenin huzuruyla tatil yapabilirsiniz. Ne yemek ve ne kadar yemek isterseniz onu karşılayarak, dilerseniz lüks villanızda ya da şehirde yemeğinizi yiyebilirsiniz. Bununla birlikte yine tüm hızlı tüketim ürünlerini kendiniz hesaplayarak, temin edebilirsiniz. Böylece ekstra para vermeden konaklamanızda tükettiğiniz kadar harcama fırsatı bulabilirsiniz.

Ayrıca seçeceğiniz kiralık villalarda “dahil olan hizmetler” ve “dahil olmayan hizmetler”e göz atarak, kontörlü faturalandırma sistemi ya da tatilinizin sonunda ödemek üzere bir faturalandırma sistemi olan villaları tercih edebilmeniz de mümkün. Karlı çıkmak, seyahatinizden tasarruf etmek villa kiralamayı tercih ederek sizin elinizde.

Elbette lüks villa kiralama avantajları, bu 5 madde ile sınırlı değil. Daha pek çok avantajları bulunuyor ve farklı seyahat tecrübeleri yaşamanızı sağlayan koşullar oluşturuyor. Gitmek istediğiniz destinasyonda, bu defa siz de lüks bir villa kiralamayı düşünebilir, bunun için araştırmalarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışında pek çok destinasyonda, aradığınız özelliklere sahip, sizlere bu 5 madde ve daha fazlasını sunacak avantajlarla bir tatil vadeden kiralık villayı kolaylıkla bulabilirsiniz. Hayalinizdeki tatilin anahtarını almak için daha fazla beklemeyin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen ismini giriniz.